Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  «Інвітро» відновила виконання дослідження кліщів на наявність збудників кліщових інфекцій

  Незалежна лабораторія «Інвітро» відновила виконання тесту № 1227 «Дослідження кліща на наявність збудників кліщових інфекцій методом ПЛР».

  Таким чином, в лабораторії «Інвітро» зараз виконується весь спектр лабораторних тестів відповідно до міжнародних та українських протоколів діагностики кліщового бореліозу:

  • 1227 — лабораторне дослідження кліща на наявність ДНК збудників інфекцій, що переносяться іксодовими кліщами методом ПЛР;
  • 243 та 244 — визначення антитіл класу IgM та IgG до Borrelia burgdorferi s.l. методом імуноферментного аналізу (ІФА) (скринінгове дослідження);
  • 1382 та 1383 — імуноглобуліни класу IgM та IgG до збудника бореліозу методом імуноблоту;
  • 1816 — антитіла класу IgM/IgG до антигенів Borrelia (підтверджуюче дослідження).

  З весняним потеплінням зростає ризик зараження хворобою Лайма (кліщовим бореліозом), переносниками якої є кліщі. Збудники захворювання — бактерії роду Borrelia, які потрапляють в організм людини від інфікованого паразита. При відсутності лікування хвороба може вражати шкіру, суглоби, серце, нервову систему і навіть привести до інвалідності.

  Першою ознакою бореліозу є поява на шкірі на місці укусу рожевої плями, яка поступово збільшується у розмірах і набуває форми кільця з яскраво-червоними краями (кільцеподібна мігруюча еритема). Еритема супроводжується лихоманкою, головним болем, болем у кістках, суглобах і м'язах. У кращому випадку через 2-3 тижні настає одужання. Однак хвороба може перейти в хронічну форму, що загрожує серйозними наслідками для здоров'я.

  Що робити, якщо вас вкусив кліщ? Якнайшвидше витягніть його. Краще робити це пінцетом. Візьміть кліща якомога ближче до хоботка, потім акуратно потягніть вгору, обертаючи його навколо своєї осі в зручну вам сторону. Після вилучення обов'язково продезінфікуйте місце укусу. Витягнутого кліща помістіть в невелику ємність, яка щільно закривається, і привезіть в найближчий медичний офіс «Інвітро» для проведення дослідження на кліщові інфекції. 

  Важливо розуміти, що наявність збудника бореліозу у кліща не обов'язково призведе до інфікування людини. Та у разі виявлення інфекційного агенту у паразита рекомендуємо звернутися до лікаря і здати кров на кліщові інфекції (здавати кров на бореліоз доцільно не раніше, ніж через 10 днів після укусу кліща).

  Будьте уважними під час пікніків на природі! Та якщо виникла загроза зараження, звертайтесь до найближчого медичного офісу «Інвітро» або на нашу гарячу лінію 0-800-302-200.

  Вгору