Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  «Інвітро» оприлюднює проміжні результати дослідження ефективності вакцини від COVID-19

  У березні 2021 р. незалежна лабораторія «Інвітро» розпочала власне дослідження ефективності вакцини CoviShield/AstraZeneca. Про перші результати та проміжні висновки розповідає завідувач клініко-діагностичної лабораторії «Інвітро» Павло Набока:

  — На першому етапі дослідження усі співробітники нашою лабораторії, які вакцинувались від нової коронавірусної інфекції, були перевірені на предмет того, чи стикалися вони вже зі збудником COVID-19. Через місяць та через три місяці після введення першої дози CoviShield/AstraZeneca ми провели повторні аналізи, що показали, яка кількість антитіл сформувалась у кожного учасника дослідження. З’ясувалось, що після перенесеної хвороби рівень імунного захисту є недостатнім. До того ж з часом він знижується, тож існує імовірність, що людина захворіє знову. При цьому через місяць після першого щеплення люди, які хворіли, незалежно від тяжкості, отримали дуже активну імунну відповідь. Їх рівень нейтралізуючих антитіл вже можна було визначити як достатній — настільки, щоб навіть говорити, що людина має захист від COVID-19. У той же час, імунна реакція на перше щеплення у тих, хто до вакцинації не стикався з вірусом, була менш інтенсивною, майже низькою. Тобто їм обов’язково потрібна друга, так звана стимулююча, доза вакцини, щоб вивести імунну відповідь на захисний рівень. Причому у терміни, чітко визначені виробником вакцини. Для CoviShield/AstraZeneca це від 1 місяця до 3-х.

  Дослідження ефективності вакцини CoviShield/AstraZeneca «Інвітро» проводить за допомогою нового тесту від світового лідера діагностики інфекційних захворювань компанії Abbott Diagnostics для кількісного визначення рівня нейтралізуючих (захисних) антитіл класу G (IgG) до S-білка вірусу SARS-CoV-2. Цей тест дозволяє визначити саме у кількісному форматі антитільний, або гуморальний, імунітет до COVID-19. 

  І через певний час після другого щеплення можна буде оцінити рівень імунного захисту кожної конкретної людини вже у відповідь на повний цикл вакцинації, а також рівень так званого колективного імунітету до COVID-19. Подальше дослідження дозволить побачити, як довго тримається захисний рівень антитіл, чи змінюється він з часом — знижується або навпаки підвищується.

  Вгору