Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  ІНВІТРО оприлюднила результати власного дослідження ефективності вакцини від COVID-19

  В усіх учасників дослідження сформувалися нейтралізуючі (захисні) антитіла до вірусу SARS-CoV-2. Такі результати Незалежна лабораторія «Інвітро» отримала в ході власного дослідження ефективності вакцини проти COVID-19.

  В березні 2021 р., коли в Україні з’явилася перша вакцина проти COVID-19 CoviShield/AstraZeneca, «Інвітро» розпочала вивчення її ефективності за допомогою новітнього тесту від світового лідера діагностики інфекційних захворювань компанії Abbott Diagnostics для кількісного визначення нейтралізуючих (захисних) антитіл класу G (IgG) до S-білка, так званого білка шипу, з яким пов’язують найбільш патогенні властивості вірусу SARS-CoV-2.

  Спочатку у учасників дослідження був визначений рівень антитіл (IgG до SARS-CoV-2) безпосередньо перед вакцинацією. Це дозволило сформувати дві групи людей, що вакцинуються: ті, хто в минулому вже переніс COVID-19 в різних формах, і ті, хто ще не хворів. І тут слід зазначити, що ті, хто перехворів, до щеплення вже мали антитіла, але їх рівень у більшості випадків, навіть якщо людина перенесла COVID-19 у тяжкій формі, був дуже низьким — на межі порогових для цього тесту значень. Та через місяць після введення першої дози вакцини титр захисних антитіл у тих, хто мав контакт з вірусом до вакцинації, виріс в десятки і навіть сотні разів від вихідного рівня, що й показало друге тестування, проведене в рамках нашого дослідження. Тоді як у тих, хто до щеплення не стикався зі збудником COVID-19, імунну відповідь на першу дозу вакцини можна визначити як неактивну.

  Напередодні введення другої дози вакцини спостерігалося певне зменшення концентрації захисних антитіл у всіх учасників дослідження. Причому відсоток зменшення був однаковим і в тих, хто хворів на COVID-19, і в тих, чий організм не зустрічався з коронавірусом до щеплення. Але через місяць після введення другої дози вакцини тестування показало значне стале зростання рівня антитіл (IgG до SARS-CoV-2) в обох досліджених групах.

  Таким чином, можна зробити попередні висновки про те, що повний курс вакцинації гарантує виражену активацію антитільного (гуморального) імунітету до COVID-19, незалежно від факту перенесеної хвороби в минулому. За допомогою лабораторних досліджень (тесту Abbott для кількісного визначення антитіл (IgG) до S-білку SARS-CoV-2) є можливість спостерігати за динамікою зміни рівня імунного захисту з часом, і лабораторія продовжуватиме це дослідження.
  Вгору