Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  Натрійуретичного гормону (В-типу) N-кінцевий пропептид (NT-proBNP, N-terminal pro-brain natriuretic peptide, pro-B-type natriuretic peptide)

  Описання
  Досліджуваний матеріал Сироватка крові

  Синоніми: мозковий натрійуретичний пропептид, N-термінальний фрагмент мозкового натрійуретичного пептиду, N-термінальний промозговий натрійуретичний пептид, N-кінцевий пропептид натрійуретичного гормона (В-типу); B-type natriuretic peptide, N-terminal pro b-type natriuretic peptide, Brain natriuretic peptide, proBNP, N-terminal proBNP.

  Загальна інформація про дослідження «Натрійуретичного гормона (В-типу) N-кінцевий пропептид»

  Маркер серцевої недостатності pro-BNP – попередник мозкового натрійуретичного пептиду BNP (brain natriuretic peptide), що входить у сім'ю натрійуретичних пептидів, серед яких відомий також передсердний натрійуретичний пептид. Назва «мозковий» пов'язана з тим, що вперше він був виявлений у мозку тварин. У людини основним джерелом BNP є міокард шлуночків. Він секретується міоцитами у вигляді 108-амінокислотного попередника (pro-BNP) у відповідь на збільшення напруження стінки шлуночків, підвищення вентрикулярного об’єму й тиску. Pro-BNP розщеплюється на 32-амінокислотний активний натрійуретичний гормон (BNP) та N-кінцевий 78-амінокислотний неактивний пептид NT-proBNP. BNP є антагоністом ангіотензин-альдостеронової системи. Він посилює нирковий кровообіг і фільтрацію, підвищує виділення натрію із сечею і об’єм виділеної сечі, збільшує серцевий викид (за рахунок зниження системної та легеневої резистентності судин), знижує вміст у крові реніну, альдостерону, норадреналіну, ендотеліну-1. У низці клінічних досліджень продемонстровано зв'язок підвищеного рівня BNP і NT-proBNP у крові з дисфункцією лівого шлуночка й серцевою недостатністю. Підвищення рівня BNP і NT-proBNP позитивно корелює зі ступенем серцевої недостатності (до 25-кратного зростання концентрації NT-proBNP) і визначається навіть за мінімальних клінічних симптомів. Збільшення концентрації BNP і NT-proBNP можна спостерігати і при асимптоматичній лівошлуночковій дисфункції, артеріальній або легеневій гіпертензії, гіпертрофії серця, патології клапанів серця, аритміях і гострих коронарних синдромах. NT-proBNP, як біохімічний маркер, має певні переваги порівняно з BNP, оскільки довше і у вищій концентрації циркулює в крові (період напіввиведення BNP – 20 хвилин, для NT-proBNP – від 60 до 100 хвилин), виявляє меншу індивідуальну варіабельність (до 130 % для BNP і до 90 % для NT-proBNP), стабільний як аналіт в умовах in vitro.

  З якою метою використовують дослідження «Натрійуретичного гормона (В-типу) N-кінцевий пропептид»

  NT-proBNP – швидкий та інформативний тест, корисний у клінічній діагностиці серцевої недостатності в неясних випадках з неоднозначною клінічною картиною або у разі змішаної етіології захворювання. Негативна передбачувана цінність тесту понад 95 %, тобто нормальний рівень NT-proBNP з високою ймовірністю дозволяє виключити серцеву недостатність (наприклад, у випадках задишки, зумовленої різким загостренням хронічного обструктивного легеневого захворювання, або набряків, не пов'язаних із серцевою недостатністю). Позитивна передбачувана цінність тесту (підтвердження діагнозу при перевищенні використовуваного порогового значення показника) є трохи нижчою внаслідок впливу інших причин підвищення рівня NT-proBNP (наприклад, ниркова недостатність). У пацієнтів з діагнозом хронічної серцевої недостатності NT-proBNP пропонується використовувати для оцінки тяжкості стану, у прогностичних цілях і для моніторингу терапії (збільшення рівня маркера більше ніж у 2 - 3 рази від його початкового рівня в пацієнта свідчить про гостре погіршення стану). Помірне підвищення концентрації NT-proBNP спостерігається в похилому віці.


   

  Лiтература

  1. Воронков Л. Г., Березін О. Є. Консенсус з застосування біомаркерів при серцевій недостатності. Київ, 2019.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.
  Підготовка

  Правила підготовки до дослідженняю «Натрійуретичного гормона (В-типу) N-кінцевий пропептид»


  Спеціальна підготовка не потрібна. Взяття крові виконують натщесерце або не раніше ніж через 4 годин після останнього прийому їжі. Зберігання зразків: до 24 годин за температури +2 ... + 8 ° С (для більш тривалого зберігання зразок сироватки необхідно заморозити).

   

  Лiтература

  1. Воронков Л. Г., Березін О. Є. Консенсус з застосування біомаркерів при серцевій недостатності. Київ, 2019.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.
  Показання

  У яких випадках виконують дослідження «Натрійуретического гормону (В-типу) N-кінцевий пропептид»:

  • Як додатковий тест для підтвердження діагнозу серцевої недостатності в неясних випадках у разі суперечливої клінічної симптоматики або змішаної етіології захворювання.
  • При гострому болю, викликаному ішемічною хворобою серця (визначення NT-proBNP дозволяє оцінити ступінь ризику можливих ускладнень).
  • Моніторинг пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю для оцінки тяжкості стану, прогнозу.
  • Контроль за ефективністю лікування серцевої недостатності.

   

  Лiтература

  1. Воронков Л. Г., Березін О. Є. Консенсус з застосування біомаркерів при серцевій недостатності. Київ, 2019.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.
  Інтерпретація результатів

  Інтерпретація результатів дослідження містить інформацію для лікаря і не є діагнозом. Інформацію з цього розділу не можна використовувати для самодіагностики і самолікування. Точний діагноз ставить лікар, використовуючи як результати цього обстеження, так і потрібну інформацію з інших джерел: анамнезу, результатів інших обстежень і так далі.

  Одиниці вимірювання/форма відповіді: пікограм на мілілітр (пг/мл)
  Межа визначення: 20 пг/мл – 12 000 пг/мл
  Альтернативні одиниці: пікомоль на літр (пмоль/л).
  Коефіцієнт перерахунку: пг/мл × 0,118 → пмоль/л.

  Референсні значення
  Для виключення хронічної серцевої недостатності:

  • поріг <125 пг/мл для віку до 75 років;
  • поріг <450 пг/мл для віку понад 75 років. 
  Для виключення гострої серцевої недостатності:
  • поріг <300 пг/мл.

  Трактування результатів дослідження «Натрійуретичного гормона (В-типу) N-кінцевий пропептид»

  Підвищення рівня:

  1. Серцева недостатність.
  2. Гіпертрофія лівого шлуночка.
  3. Міокардит, відторгнення серцевого трансплантату.
  4. Аритмогенний правий шлуночок зі зниженою фракцією викиду.
  5. Хвороба Кавасакі.
  6. Первинна легенева гіпертензія.
  7. Гострий коронарний синдром.
  8. Легенева емболія.
  9. Перевантаження правого шлуночка.
  10. Ниркова недостатність (акумуляція внаслідок зниження кліренсу NT-proBNP).
  11. Асцитичний цироз.
  12. Ендокринні порушення (первинний гіперальдостеронізм, синдром Кушинга).
  13. Гострий інфаркт міокарда (вивільнення BNP у результаті некрозу тканин).
  14. Похилий вік.
  Зниження рівня:
  ожиріння (зміна метаболізму та кліренсу NT-proBNP).

  Увага! Хронічна ниркова недостатність іноді призводить до збільшення концентрації NT-proBNP.

  Наявність ревматоїдного фактора робить результати недостовірними.
  Результат тесту NT-proBNP не повинен використовуватися як єдиний критерій для постановки діагнозу. Інтерпретацію виконує лікар у контексті клінічної ситуації, у комплексі з анамнезом і результатами інших методів обстеження.

  Примітка. Технології визначення NT-proBNP від різних виробників можуть мати свої особливості, динамічне спостереження необхідно виконувати в однакових умовах. Результати тесту слід інтерпретувати з урахуванням індивідуальних даних пацієнта (стать, вік, маса тіла), хоча питання введення диференційованих діагностичних порогів продовжує обговорюватися.

   

  Лiтература

  1. Воронков Л. Г., Березін О. Є. Консенсус з застосування біомаркерів при серцевій недостатності. Київ, 2019.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.
  Артикул: 1631
  Цiна: 925 грн.
  Разом: 925 грн.
  Здати аналіз «Натрійуретичного гормону (В-типу) N-кінцевий пропептид (NT-proBNP, N-terminal pro-brain natriuretic peptide, pro-B-type natriuretic peptide)» ви можете у Дніпрі та інших містах України. Зверніть увагу, що ціна аналізу, вартість процедури взяття біоматеріалу, методи та терміни виконання досліджень в регіональних медичних офісах можуть відрізнятись.
  Вгору