Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  Пренатальний скринінг трисомії 1-го триместру вагітності, PRISCA-1 (біохімічний скринінг 1-го триместру - «подвійний тест» 1-го триместру, розрахунок ризиків з використанням програми PRISCA)

  Описання
  Досліджуваний матеріал Сироватка крові

  Синоніми:
  Prenatal Screening Markers for Down Syndrome, PRISCA-1.

  Короткий опис дослідження «Пренатальний скринінг трисомії 1-го триместру вагітності, PRISCA-1»

  Неінвазивне дослідження, яке на підставі певних лабораторних маркерів і клінічних даних дозволяє за допомогою комп'ютерної програми розрахувати ймовірний ризик розвитку хромосомних хвороб або інших вроджених аномалій плода.
  Кількісну оцінку результатів досліджень виконують з використанням програмного забезпечення PRISCA (Prenatal RISk CAlculation).
  Програма PRISCA розроблена компанією Typolog Software (Німеччина), має європейську сертифікацію, зареєстрована для застосування в Україні та підтримує розрахунок ризиків розвитку синдромів Дауна, Едвардса і Патау при скринінгових обстеженнях 1-го триместру вагітності.

  Для коректної оцінки ризиків необхідна наявність результатів УЗД плода!
  У межах «подвійного біохімічного тесту» визначають вміст вільної бета-субодиниці хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) і асоційованого з вагітністю білка плазми А (PAPP-А) у крові вагітної.
  Розрахунок ризиків виконують з використанням комбінації інформативних біохімічних маркерів (вільна бета-субодиниця ХГЛ, тест № 189 і РАРР-А, тест № 161) і показників УЗД плода (куприко-тім'яний розмір (КТР), товщина комірцевого простору, дані візуалізації носової кістки).
  Для скринінгу обов'язково враховують клінічні дані (вік вагітної, маса тіла, кількість плодів, наявність і особливості екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), раса матері, шкідливі звички, наявність цукрового діабету, прийняті лікарські препарати).
  Термін вагітності визначають за величиною КТР, а не за датою останньої менструації.
  Вкрай важливими для коректних розрахунків є точність вказаних індивідуальних даних, кваліфікація лікаря, який проводить УЗД, а також якість лабораторних досліджень.

  З якою метою виконують пренатальний скринінг трисомії 1-го триместру вагітності, PRISCA-1

  Тест виконують для скринінгового обстеження вагітних з метою оцінки ризику хромосомних аномалій плода:

  • трисомія 21 (синдром Дауна)
  • трисомії 18, 13 (синдром Едвардса, синдром Патау)

  Хвороба Дауна – хромосомне захворювання, пов'язане з порушенням клітинного ділення (мейозу) при дозріванні сперматозоїдів і яйцеклітин, яке призводить до утворення додаткової 21-ї хромосоми. Частота в популяції – 1 випадок на 600-800 пологів. Ризик цієї хромосомної аномалії збільшується з віком породіллі, виникає в момент зачаття і не залежить від стану здоров'я матері, дитини і факторів зовнішнього середовища, що робить неможливим виконання скринінгових досліджень до вагітності.
  Синдром Едвардса (трисомія 18) і синдром Патау (трисомія 13) менше пов'язані з віком матері, а популяційна частота становить 1 випадок на 7000 пологів.
  Оптимальні терміни виконання дослідження – 11-13 тижнів вагітності.
  Виконання комплексного обстеження на терміні 11-14 тижнів вагітності, що передбачає виконання УЗД і визначення материнських сироваткових маркерів (вільна бета-субодиниця ХГЛ і РАРР-А) з подальшим програмним комплексним розрахунком індивідуального ризику народження дитини з хромосомною патологією, рекомендовано для всіх вагітних наказом МОЗ України від 15 липня 2007 р. № 417 («Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні»).

  Підготовка

  Взяття крові бажано проводити вранці натщесерце, після 8-14 годин нічного періоду голодування (воду пити можна); допускається вдень через 4 години після легкого прийому їжі.
  Напередодні дослідження необхідно виключити підвищені психоемоційні та фізичні навантаження (спортивні тренування), прийом алкоголю, за годину до дослідження – куріння.

  Показання

  У яких випадках виконують дослідження «Пренатальний скринінг трисомії 1-го триместру вагітності, PRISCA-1»

  Пренатальний скринінг вагітних на терміні 11-14 тижнів вагітності для оцінки ризику наявності трисомії 21 (синдром Дауна) і трисомії 13/18 (синдроми Патау і Едвардса).
  Особливими показаннями до призначення скринінгових досліджень для виявлення ризику хромосомних аномалій плода є:

  • вік жінки старше 35 років
  • наявність у сім'ї дитини (або в анамнезі – плода перерваної вагітності) з генетично підтвердженою хворобою Дауна, іншими хромосомними хворобами, вродженими вадами розвитку
  • спадкові захворювання в найближчих родичів
  • радіаційне опромінення або інший шкідливий вплив на одного з подружжя до зачаття

  Для виконання дослідження необхідно заповнити бланк-направлення.

  Інтерпретація результатів

  Інтерпретація результатів дослідження містить інформацію для лікаря і не є діагнозом. Інформацію з цього розділу не можна використовувати для самодіагностики і самолікування. Точний діагноз ставить лікар, використовуючи як результати цього обстеження, так і потрібну інформацію з інших джерел: анамнезу, результатів інших обстежень і так далі.

  Трактування результатів дослідження «Пренатальний скринінг трисомії 1-го триместру вагітності, PRISCA-1»

  Увага!
  Через обмеження в застосуванні розрахункових методів визначення ризику вроджених аномалій плода розрахунок таких ризиків при багатоплідній вагітності з трьома і більше плодами виконати неможливо (у програмі PRISCA немає відповідних статистичних алгоритмів)!
  Результати обстеження надаються у вигляді бланка-звіту. У ньому вказують дані, що використовувалися під час розрахунків, наводять результати виконаних досліджень і скориговані значення МОМ (Multiple of Median, кратне медіани). МОМ являє собою ступінь відхилення величини кожного показника, що входить до розрахунку, від середньостатистичного для цього терміну вагітності. Програма коригує отримане значення МОМ, враховуючи вік вагітної, масу її тіла, расову належність, кількість плодів, наявність ЕКЗ тощо.
  У висновку вказують кількісні показники оцінки ризику по трисомії 21 (синдром Дауна) і трисомії 13/18 (синдром Патау і/або синдром Едвардса), які відображають те, з якою частотою трапляються відповідні види патології за подібних результатів біохімічних обстежень та індивідуальних даних.
  Наприклад, показник ризику 1 : 6250 означає, що, згідно зі статистичними даними, в однієї з 6250 вагітних жінок з аналогічними показниками народжується дитина з відповідною вадою розвитку. У програмі PRISCA встановлено умовні пороги для виділення групи підвищеного ризику: частота вище ніж 1/250 для синдрому Дауна й вище ніж 1/100 для синдромів Патау і Едвардса.
  Результати розрахунку ризику хромосомних аномалій плода на підставі скринінгових біохімічних досліджень і показників УЗД – це лише статистичні ймовірнісні показники, які не є підставою для встановлення діагнозу, але можуть слугувати підґрунтям для призначення подальших спеціальних методів дослідження. За поточними рекомендаціями МОЗ України, у разі встановлення у вагітної високого розрахункового ризику за хромосомними порушеннями плода (індивідуальний ризик 1/100 і вище) лікар акушер-гінеколог скеровує її для медико-генетичного консультування з метою встановлення або підтвердження діагнозу з використанням інвазивних методів обстеження для визначення каріотипу (хромосомного набору) плода.
  Використання комплексного (УЗД + біохімія) скринінгу дозволяє виявляти синдром Дауна у плода в першому триместрі вагітності в 85-90 % випадків при 5 % хибнопозитивних результатів. Комплексний скринінг допомагає розрахувати не тільки ризик можливої хромосомної аномалії плода, а й загальний ризик виникнення патології вагітності.

  Артикул: PRS1
  Цiна: 455 грн.
  Разом: 455 грн.
  Здати аналіз «Пренатальний скринінг трисомії 1-го триместру вагітності, PRISCA-1 (біохімічний скринінг 1-го триместру - «подвійний тест» 1-го триместру, розрахунок ризиків з використанням програми PRISCA)» ви можете у Дніпрі та інших містах України. Зверніть увагу, що ціна аналізу, вартість процедури взяття біоматеріалу, методи та терміни виконання досліджень в регіональних медичних офісах можуть відрізнятись.
  Вгору