Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  Пренатальний скринінг трисомії 2-го триместру вагітності, PRISCA-2 (біохімічний скринінг 2-го триместру - «потрійний тест» 2-го триместру, розрахунок ризиків з використанням програми PRISCA)

  Описання
  Досліджуваний матеріал Сироватка крові

  Короткий опис дослідження «Пренатальний скринінг трисомії 2-го триместру вагітності, PRISCA-2»

  Неінвазивне дослідження, яке на підставі певних лабораторних маркерів і клінічних даних дозволяє за допомогою комп'ютерної програми розрахувати ймовірний ризик розвитку хромосомних хвороб або інших вроджених аномалій плода.
  Кількісну оцінку результатів досліджень виконують з використанням програмного забезпечення PRISCA (Prenatal RISk CAlculation).
  Програма PRISCA розроблена компанією Typolog Software (Німеччина), має європейську сертифікацію, зареєстрована для застосування в Україні та підтримує розрахунок ризиків розвитку синдромів Дауна, Едвардса і дефекту нервової трубки плода (spina bifida) при скринінгових обстеженнях 2-го триместру вагітності.

  Для коректної оцінки ризиків необхідна наявність результатів УЗД плода!
  Для розрахунку ризиків у програмі PRISCA-2 можуть бути використані дані УЗД 1-го триместру, виконаного на терміні 11-13 тижнів.
  Розрахунок ризиків виконують із застосуванням комбінації інформативних біохімічних маркерів («потрійний біохімічний тест»):

  • хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), тест № 66
  • альфа-фетопротеїн (АФП), тест № 92
  • некон’югований (вільний) естріол, тест № 134

  Визначення концентрації цих маркерів використовують для скринінгового обстеження вагітних жінок у другому триместрі вагітності з метою оцінки ризику хромосомних аномалій і дефекту нервової трубки плода.
  Дослідження виконують між 15-м і 20-м тижнями вагітності.
  Для скринінгу обов'язково враховують клінічні дані (вік вагітної, маса тіла, кількість плодів, наявність і особливості екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), раса матері, шкідливі звички, наявність цукрового діабету, прийняті лікарські препарати).
  Термін вагітності визначають за результатами УЗД, а не за датою останньої менструації.
  Вкрай важливим для коректних розрахунків є точність вказаних індивідуальних даних, кваліфікація лікаря, який виконує УЗД, а також якість лабораторних досліджень.

  З якою метою виконують пренатальний скринінг трисомії 2-го триместру вагітності, PRISCA-2

  Тест виконують для скринінгового обстеження вагітних з метою оцінки ризику розвитку хромосомних аномалій плода:

  • трисомії 21 (синдром Дауна)
  • трисомії 18 (синдром Едвардса)
  • дефекту нервової трубки (spina bifida)

  Хвороба Дауна – хромосомне захворювання, пов'язане з порушенням клітинного поділу (мейозу) при дозріванні сперматозоїдів і яйцеклітин, яке призводить до утворення додаткової 21-ї хромосоми. Частота в популяції – 1 випадок на 600-800 пологів. Ризик цієї хромосомної аномалії збільшується з віком породіллі, виникає в момент зачаття і не залежить від стану здоров'я матері, дитини і факторів зовнішнього середовища, що робить неможливим виконання скринінгових досліджень до вагітності.
  Синдром Едвардса (трисомія 18) менше пов'язаний з віком матері, а популяційна частота становить 1 випадок на 7000 пологів.
  Дефекти розвитку нервової трубки – це певний вид вроджених вад головного мозку, хребта та/або спинного мозку. У плода головний і спинний мозок розвиваються у вигляді канавки, яка змикається щоб стати трубкою, та має назву «нервова трубка». Іноді розвиток нервової трубки порушується, що призводить до порушень формування спинного мозку, мозкових оболонок і головного мозку з можливим розвитком аненцефалії – найважчої форми дефектів розвитку нервової трубки. При аненцефалії тканина головного мозку не розвивається взагалі. Ця вада закладки нервової трубки завжди несумісна з життям.
  Оптимальні терміни виконання дослідження – 16-18 тижнів вагітності.
  Виконання комплексного обстеження на терміні вагітності 15-20 тижнів, що передбачає виконання УЗД і визначення материнських сироваткових маркерів (ХГЧ, АФП і вільний естріол) з подальшим програмним комплексним розрахунком індивідуального ризику народження дитини з хромосомною патологією, рекомендовано для всіх вагітних наказом МОЗ України від 15 липня 2007 р. № 417 ( «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні»).

  Підготовка

  Правила підготовки до дослідження «Пренатальний скринінг трисомії 2-го триместру вагітності, PRISCA-2»

  Взяття крові бажано виконувати вранці натщесерце, після 8-14 годин нічного періоду голодування (воду пити можна); допускається вдень через 4 години після легкого прийому їжі.
  Напередодні дослідження необхідно виключити підвищені психоемоційні та фізичні навантаження (спортивні тренування), прийом алкоголю, за годину до дослідження – куріння.

  Показання

  Скринінгове обстеження вагітних у другому триместрі вагітності для оцінки ризику хромосомних патологій і дефекту нервової трубки плода.
  «Потрійний біохімічний тест» з комплексним програмним розрахунком ризиків у 2-му триместрі може бути особливо доцільним при сумнівних результатах оцінки ризику при скринінгу 1-го триместру, а також якщо скринінг 1-го триместру не був виконаний в строк.
  За нормальних результатів скринінгу 1-го триместру в 2-му триместрі можна виконувати окремо визначення АФП для виключення дефекту нервової трубки (див. тест № 92, АФП) або повний профіль PRISCA-2.
  Для виконання дослідження необхідно заповнити бланк-направлення.

  Інтерпретація результатів

  Інтерпретація результатів дослідження містить інформацію для лікаря і не є діагнозом. Інформацію з цього розділу не можна використовувати для самодіагностики і самолікування. Точний діагноз ставить лікар, використовуючи як результати цього обстеження, так і потрібну інформацію з інших джерел: анамнезу, результатів інших обстежень і так далі.

  Трактування результатів дослідження «Пренатальний скринінг трисомії 2-го триместру вагітності, PRISCA-2»

  Увага!
  Через обмеження в застосуванні розрахункових методів визначення ризику вроджених аномалій плода розрахунок таких ризиків при багатоплідній вагітності з трьома і більше плодами виконати неможливо (у програмі PRISCA немає відповідних статистичних алгоритмів)!
  Результати обстеження надаються у вигляді бланка-звіту. У ньому вказують дані, що використовувалися під час розрахунків, наводять результати виконаних досліджень і скориговані значення МОМ (Multiple of Median, кратне медіани). МОМ являє собою ступінь відхилення величини кожного показника, що входить до розрахунку, від середньостатистичного для цього терміну вагітності. Програма коригує отримане значення МОМ, враховуючи вік вагітної, масу її тіла, расову належність, кількість плодів, наявність ЕКЗ тощо.
  У висновку вказують кількісні показники оцінки ризику по трисомії 21 (синдром Дауна), трисомії 18 (синдром Едвардса) і spina bifida, які відображають те, з якою частотою трапляються відповідні види патології за подібних результатів біохімічних обстежень та індивідуальних даних.
  Наприклад, показник ризику 1: 6250 означає що, згідно зі статистичними даними, в однієї з 6250 вагітних жінок з аналогічними показниками народжується дитина з відповідною вадою розвитку. У програмі PRISCA встановлені умовні пороги для виокремлення групи підвищеного ризику: частота вище ніж 1/250 для синдрому Дауна, вище ніж 1/100 для синдрому Едвардса і МОМ АФП вище ніж 2,5 – для дефекту нервової трубки.
  Результати розрахунку ризику хромосомних аномалій плода на підставі скринінгових біохімічних досліджень і показників УЗД – це лише статистичні ймовірнісні показники, які не є підставою для встановлення діагнозу, але можуть слугувати підґрунтям для призначення подальших спеціальних методів дослідження. За поточними рекомендаціями МОЗ України, у разі встановлення у вагітної високого розрахункового ризику за хромосомними порушеннями плода (індивідуальний ризик 1/100 і вище) лікар акушер-гінеколог скеровує її для медико-генетичного консультування з метою встановлення або підтвердження діагнозу з використанням інвазивних методів обстеження для визначення каріотипу (хромосомного набору) плода.
  Використання комплексного (УЗД + біохімія) скринінгу допомагає розрахувати не тільки ризик можливої хромосомної аномалії плода, а й загальний ризик виникнення патології вагітності.

  Артикул: PRS2
  Цiна: 585 грн.
  Разом: 585 грн.
  Здати аналіз «Пренатальний скринінг трисомії 2-го триместру вагітності, PRISCA-2 (біохімічний скринінг 2-го триместру - «потрійний тест» 2-го триместру, розрахунок ризиків з використанням програми PRISCA)» ви можете у Дніпрі та інших містах України. Зверніть увагу, що ціна аналізу, вартість процедури взяття біоматеріалу, методи та терміни виконання досліджень в регіональних медичних офісах можуть відрізнятись.
  Вгору