Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  Виявлення РНК коронавірусу SARS-CoV-2 в мазку зі слизової носоглотки і / або ротоглотки

  Описання
  Досліджуваний матеріал Мазок зі слизової носоглотки і / або ротоглотки
  Будь ласка, заповніть анкету, це значно прискорить час прийому в медичному офісі ІНВІТРО. Будемо вдячні, якщо обираючи послугу "Служба виїзду додому", ви заздалегідь роздрукуєте та заповните анкету ( Анкета-опитувальник для паціента.pdf), це значно зекономить ваш час на оформлення документів. При собі необхідно мати документ, що засвідчує особу (паспорт або інший встановлений законодавством документ).

  SARS-CoV-2 відноситься до великого сімейства вірусів - коронавірусів (лат. Coronaviridae), що викликають респіраторні захворювання. В даний час відомо про циркуляції серед населення чотирьох видів коронавірусів (HCoV-229E, -OC43, -NL63 і -HKU1), які цілий рік присутні в структурі ГРВІ, і, як правило, викликають ураження верхніх дихальних шляхів легкої та середньої тяжкості. До родини коронавірусів також відносяться небезпечні віруси SARS-CoV і MERS-CoV, що викликають важкий гострий респіраторний синдром і близькосхідний респіраторний синдром, відповідно.

  SARS-CoV-2 (Severe acute respiratory syndrome-related coronavirus 2) раніше 2019 nCoV (2019 novel coronavirus, Wuhan seafood market pneumonia virus) - одноланцюговий РНК-вірус. Вперше був виявлений в кінці 2019 року в біологічних зразках пацієнта з атиповою пневмонією під час спалаху пневмонії в місті Ухань (Китай). Викликає інфекційне захворювання - COVID-19. За попередніми даними первинним джерелом вірусу були тварини (генетично близькі до SARS-CoV-2 штами коронавірусів циркулюють серед підковоніс кажанів). Як проміжних господарів, ймовірно, можуть виступати інші тварини (панголіни). На сьогодні, основним джерелом вірусу є інфіковані люди, в тому числі що знаходяться в інкубаційному періоді захворювання.

  В даний час вважається, що інфекція передається повітряно-крапельним (при кашлі, чханні, розмові), повітряно-пиловій і контактним шляхами. При цьому факторами передачі можуть бути: повітря, харчові продукти і предмети побуту, контаміновані SARS-CoV-2.

  COVID-19 (COronaVIrus Disease 2019) раніше 2019 nCoV - потенційно тяжка гостра респіраторна інфекція, що викликається коронавірусом SARS-CoV-2. Являє собою небезпечне захворювання, яке може протікати як у формі гострої респіраторної вірусної інфекції легкого перебігу, так і у важкій формі, специфічні ускладнення якої пов'язані з високим ризиком смерті.

  Перші випадки хвороби були зафіксовані в грудні 2019 року в місті Ухань (Китай). Більшість перших випадків інфекції були пов'язані з оптовим ринком морепродуктів Хуанань, де відбувалися безпосередні контакти людей з дикими тваринами. 20 січня 2020 на китайській провінції Гуандун була доведена можливість передачі збудника COVID-19 від людини до людини. З січня 2020 року Всесвітнє організація охорони здоров'я оголосила спалах інфекції, пов'язаної з SARS-CoV-2, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я міжнародного значення, а 11 березня 2020 охарактеризувала світовий масштаб поширення хвороби, як пандемію.

  Інкубаційний період складає від 2 до 14 діб.

  Діагноз коронавирусной інфекції SARS-CoV-2 встановлюється на підставі клінічного обстеження, даних епідеміологічного анамнезу і результатів лабораторних досліджень.

  Для захворювання характерна наявність клінічних проявів гострої респіраторної вірусної інфекції. Основними симптомами є підвищення температури, кашель сухий або з невеликою кількістю мокротиння, задишка, біль у м'язах і стомлення, відчуття закладеності в грудній клітці. На ранньому етапі захворювання можливі діарея, нудота, блювота. Розрізняють легку, середню і важку форми інфекції SARS-CoV-2. Важка форма захворювання протікає як пневмонія з гострою дихальною недостатністю, гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС), сепсис.

  Патогенез нової коронавирусной інфекції SARS-CoV-2 вивчений недостатньо. Дані про тривалість і напруженості імунітету в даний час відсутні. Імунітет при інфекціях, викликаних іншими представниками сімейства коронавірусів, нестійкий і можливе повторне зараження.

  Лабораторна діагностика COVID-19 Виявлення збудника COVID-19 - SARS-CoV-2

  Використовують прямі методи лабораторної діагностики, які дозволяють виявити збудника, або визначити його окремі елементи (білки, нуклеїнові кислоти).

  • Вірусологічні методи - дозволяють виділити «чисту» культуру вірусу. Метод вважається референсним для діагностики вірусних інфекцій. Практичне використання обмежене вимогами до лабораторії, процедурами попередньої обробки і підготовки зразків, вартістю і тривалістю дослідження. Метод використовується, перш за все, з дослідницької, наукової метою.
  • Молекулярно-біологічні методи
  1) Визначення антигенних білків вірусу (спектрометричні, імунологічні методи і т.д.) - дозволяють визначити специфічні протеїни (білки) вірусу. На сьогодні методи використовуються в наукових цілях, проходять фазу дослідження і розробки технологій, які буде можливо використовувати в практичній медичної діяльності.

  2) Визначення РНК вірусу (метод ПЛР) - найбільш чутливий, специфічний, швидкий і доступний метод прямого виявлення вірусу в зразках біологічного і не біологічного походження. Дозволяє використовувати об'єктивні методи контролю якості, гарантує високий рівень достовірності отриманих результатів. На сьогодні, є методом вибору для діагностики COVID-19.

  Метод діагностики COVID-19 з використанням полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) визнаний основним і першочерговим (Наказ МОЗ України від 28.03.2020 №722; рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я по лабораторному тестуванню COVID-19).

  Для дослідження використовуються біологічні зразки, потенційно містять збудника або його РНК.

  II. Виявлення антитіл до збудника COVID-19

  Серологічні дослідження для визначення антитіл до SARS-CoV-2. Для дослідження використовуються зразки крові (сироватка).

  • Імунохроматографічний аналіз ( «експрес-тести») - визначення специфічних антитіл IgM, IgG (диференційовано, або сумарно) до SARS-CoV-2. Результати вимагають підтвердження більш надійними методиками.
  • Імуно-ферментний аналіз (ІФА) в різних модифікаціях - визначення специфічних IgM, IgG, IgА (диференційовано, або сумарно) до антигенів SARS-CoV-2. Найбільш специфічний серологічний метод. Діагностична точність тестування залежить від використовуваної тест-системи.
  III. Додаткові лабораторні дослідження (діагностика ускладнень COVID-19): загальний аналіз крові, С-реактивний білок, Д-димер, феритин, тропонін, прокальцитонін, біохімічні маркери стану печінки, нирок.

  Для специфічної лабораторної діагностики, яка підтверджує інфекцію SARS-CoV-2, застосовують метод ПЛР.

  При оформленні заявок для проведення досліджень в ТОВ «ІНВІТРО» заповнюється анкета з обов'язковим внесенням персональних даних людини, який проходить тестування: 

  1. Прізвище Ім'я По батькові, вік; 
  2. Контактний номер телефону (при наявності реєстрації в додатку «Дій вдома» необхідно вказувати ідентичний номер телефону);
  3. Дані про місце роботи або навчання; 
  4. Адреса фактичного проживання; 
  5. Причини на підставі яких прийнято рішення про тестування;
  6. Дані лікаря, лікувального закладу, який направив на тестування. Анонімно даний тест не оформляється.
  У відповідності до Стандартів надання медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України від 28 березня 2020 № 722, в редакції, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.06.2020 року № 1411, в разі отримання позитивного результату тестів на наявність РНК коронавірусу SARS-CoV-2, особисті дані пацієнта, зазначені в анкеті, і результат дослідження будуть передані в лабораторний центр МОЗ України з адміністративно-територіальної приналежності.

  Аналітична чутливість

  1 × 103 копій / мл вихідного образца.

  Аналітична специфічність

  Перехресних реакцій з вірусами (грип А і В, парагрип, аденовірусна інфекція, респіра¬торно-синцитіальних інфекція, метапневмовірусная інфекція, риновирусная інфекція і коронавірусна інфекція людини, викликана hCov NL63, hCov OC43, hCov 229E, hCov HKUI) і мікроорганізмами ( Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus) не виявлено.


   

  Лiтература

  1. Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)".
  2. Наказ МОЗ України від 16.06.2020 №1411 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».
  3. Яцышина С.Б. Острые респираторные вирусные инфекции. Лабораторная диагностика инфекционных болезней. Справочник. Под ред. В.И. Покровского, М.Г. Твороговой, Г.А. Шипулина. - М.: Изд. «Бином». 2013:647.
  4. Novel Coronavirus (2019-nCoV). World Health Organisation
  5. Current performance of COVID-19 test methods and devices and proposed performance criteria, Working document of Commission services. European Commission, 16 апреля 2020
  6. CDC. Interim Clinical Guidance for Management of Patients with Confirmed Coronavirus Disease (COVID-19) (англ.). Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). U. S. Centers for Disease Control and Prevention (11 February 2020). 
  7. www.oie.int
  Підготовка

  При оформленні заявок для проведення досліджень в ТОВ «ІНВІТРО» заповнюється анкета з обов'язковим внесенням персональних даних. 

  Анонімно даний тест не оформляється.

  Взяття біологічного матеріалу рекомендується проводити до початку прийому лікарських препаратів.

  При підготовці пацієнта до взяття біоматеріалу слід врахувати:

  • за 6 годин до дослідження не рекомендується використовувати лікарські засоби для зрошення ротоглотки і препарати для розсмоктування;
  • за 3-4 години до взяття матеріалу не вживати їжу, напої, не курити, не полоскати горло, не чистити зуби.
  • безпосередньо перед взяттям біологічного матеріалу не рекомендується використовувати жувальну гумку / пастилки для освіження дихання;
  • якщо порожнину носа заповнена слизом, перед процедурою рекомендується провести сякання.
  Бажано дотримуватися всі описані умови, якщо лікуючим лікарем не рекомендоване інше.

  Важливо!

  Взяття матеріалу для дослідження на COVID-19 методом ПЛР проводиться в певних медичних офісах ІНВІТРО. Прийом пацієнтів в медичних офісах ІНВІТРО проводиться тільки при відсутності симптомів гострої респіраторної інфекції (підвищення температури тіла від 37,5 ° C і вище, кашель, задишка, відчуття закладеності в грудній клітці, біль в горлі, нежить, слабкість, головний біль). При наявності зазначених ознак необхідно зв'язатися з лікарем і залишатися вдома.

  При необхідності, можна скористатися послугою «Взяття біоматеріалу дому». Детальна інформація за телефоном 0-800-302-200

  Будь ласка, заздалегідь заповніть анкету це прискорить час оформлення замовлення. Анкету можна заповнити в електронному вигляді за посиланням або роздрукувати в форматі pdf і заповнити вручну. При оформленні заявки на тестування і взяття біоматеріалу необхідно мати документ, що засвідчує особу (паспорт або інший встановлений законодавством документ).

   

  Лiтература

  1. Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)".
  2. Наказ МОЗ України від 16.06.2020 №1411 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».
  3. Яцышина С.Б. Острые респираторные вирусные инфекции. Лабораторная диагностика инфекционных болезней. Справочник. Под ред. В.И. Покровского, М.Г. Твороговой, Г.А. Шипулина. - М.: Изд. «Бином». 2013:647.
  4. Novel Coronavirus (2019-nCoV). World Health Organisation
  5. Current performance of COVID-19 test methods and devices and proposed performance criteria, Working document of Commission services. European Commission, 16 апреля 2020
  6. CDC. Interim Clinical Guidance for Management of Patients with Confirmed Coronavirus Disease (COVID-19) (англ.). Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). U. S. Centers for Disease Control and Prevention (11 February 2020). 
  7. www.oie.int
  Показання
  Будь ласка, заповніть анкету, це значно прискорить час прийому в медичному офісі ІНВІТРО. Будемо вдячні, якщо обираючи послугу "Служба виїзду додому", ви заздалегідь роздрукуєте та заповните анкету ( Анкета-опитувальник для паціента.pdf), це значно зекономить ваш час на оформлення документів. При собі необхідно мати документ, що засвідчує особу (паспорт або інший встановлений законодавством документ).

  Наявність клінічних проявів гострої респіраторної інфекції, бронхіту, пневмонії, ГРДС, сепсису в поєднанні з даними епідеміологічного анамнезу:

  • відвідування за останні 14 днів до появи симптомів епідеміологічно неблагополучних по SARS-CoV-2 країн і регіонів;
  • наявність тісних контактів за останні 14 днів з особами, які перебувають під наглядом по інфекції, викликаної новим коронавірусів SARS-CoV-2, які в подальшому захворіли або у яких лабораторно підтверджено інфекція SARS-CoV-2.


   

  Лiтература

  1. Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)".
  2. Наказ МОЗ України від 16.06.2020 №1411 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».
  3. Яцышина С.Б. Острые респираторные вирусные инфекции. Лабораторная диагностика инфекционных болезней. Справочник. Под ред. В.И. Покровского, М.Г. Твороговой, Г.А. Шипулина. - М.: Изд. «Бином». 2013:647.
  4. Novel Coronavirus (2019-nCoV). World Health Organisation
  5. Current performance of COVID-19 test methods and devices and proposed performance criteria, Working document of Commission services. European Commission, 16 апреля 2020
  6. CDC. Interim Clinical Guidance for Management of Patients with Confirmed Coronavirus Disease (COVID-19) (англ.). Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). U. S. Centers for Disease Control and Prevention (11 February 2020). 
  7. www.oie.int
  Інтерпретація результатів

  Інтерпретація результатів дослідження містить інформацію для лікаря і не є діагнозом. Інформацію з цього розділу не можна використовувати для самодіагностики і самолікування. Точний діагноз ставить лікар, використовуючи як результати цього обстеження, так і потрібну інформацію з інших джерел: анамнезу, результатів інших обстежень і так далі.

  Будь ласка, заповніть анкету, це значно прискорить час прийому в медичному офісі ІНВІТРО. Будемо вдячні, якщо обираючи послугу "Служба виїзду додому", ви заздалегідь роздрукуєте та заповните анкету ( Анкета-опитувальник для паціента.pdf), це значно зекономить ваш час на оформлення документів. При собі необхідно мати документ, що засвідчує особу (паспорт або інший встановлений законодавством документ).

  Одиниці виміру: немає.

  Референсні значення: немає.

  інтерпретація результатів

  Тест якісний. Результат видається в термінах «виявлено» або «не виявлено».

  «Виявлено»: в аналізованому зразку біологічного матеріалу знайдені фрагменти РНК, специфічні для SARS-CoV-2.

  «Не виявлено»: в аналізованому зразку біологічного матеріалу не знайдено фрагментів РНК, специфічних для SARS-CoV-2, або концентрація збудника в зразку нижче межі чутливості методу.

  Зверніть увагу! Інформація про позитивні результати визначення РНК SARS-CoV-2 передається в лабораторні центри МОЗ України з адміністративно-територіальної приналежності.

  Підстави:

  • Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 28 березня 2020 № 722, в редакції, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.06.2020 року № 1411.


   

  Лiтература

  1. Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)".
  2. Наказ МОЗ України від 16.06.2020 №1411 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».
  3. Яцышина С.Б. Острые респираторные вирусные инфекции. Лабораторная диагностика инфекционных болезней. Справочник. Под ред. В.И. Покровского, М.Г. Твороговой, Г.А. Шипулина. - М.: Изд. «Бином». 2013:647.
  4. Novel Coronavirus (2019-nCoV). World Health Organisation
  5. Current performance of COVID-19 test methods and devices and proposed performance criteria, Working document of Commission services. European Commission, 16 апреля 2020
  6. CDC. Interim Clinical Guidance for Management of Patients with Confirmed Coronavirus Disease (COVID-19) (англ.). Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). U. S. Centers for Disease Control and Prevention (11 February 2020). 
  7. www.oie.int
  Артикул: 3320
  Цiна: 900 грн.
  Взяття матеріалу для ПЛР діагностики:
  + 25 грн.
  Разом: 925 грн.
  Здати аналіз «Виявлення РНК коронавірусу SARS-CoV-2 в мазку зі слизової носоглотки і / або ротоглотки» ви можете у Дніпрі та інших містах України. Зверніть увагу, що ціна аналізу, вартість процедури взяття біоматеріалу, методи та терміни виконання досліджень в регіональних медичних офісах можуть відрізнятись.
  Вгору