Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  Виявлення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 в мазку зі слизової носоглотки

  Описання
  Досліджуваний матеріал Мазок зі слизової носаоглотки

  Визначення специфічних антигенних білків (антигенів) коронавірусу SARS-CoV-2 – збудника важкого гострого респіраторного синдрому (COVID-19) в мазку зі слизової носоглотки.

  SARS-CoV-2 (Severe acute respiratory syndrome-related coronavirus 2) раніше 2019-nCoV (2019 novel coronavirus, Wuhan seafood market pneumonia virus) – одноланцюговий РНК-містить вірус.

  SARS-CoV-2 відноситься до великого сімейства вірусів – короновірусів (лат.Coronaviridae), що викликають респіраторні захворювання.

  SARS-CoV-2 вперше був виявлений в кінці 2019 році в біологічних зразках пацієнта з атиповою пневмонією під час спалаху пневмонії у місті Ухань (Китай). Викликає інфекційне захворювання - COVID-19. За попередніми даними первинним джерелом вірусу були тварини (генетично близькі до SARS-CoV-2 штами коронавірусів циркулюють серед підковоносих кажанів). В якості проміжних господарів, ймовірно, можуть виступати інші тварини (панголіни). На сьогодні, основним джерелом вірусу є інфіковані люди, в тому числі знаходяться в інкубаційному періоді захворювання.

  В даний час вважається, що інфекція передається повітряно-крапельним (при кашлі, чханні, розмові), повітряно-пиловому і контактним шляхами. При цьому факторами передачі можуть бути: повітря, харчові продукти та предмети побуту, контаміновані SARS-CoV-2.

  COVID-19 (COronaVIrus Disease 2019) раніше 2019-nCoV - потенційно тяжка гостра респіраторна інфекція, що викликається коронавірусом SARS-CoV-2. Являє собою небезпечне захворювання, яке може протікати як у формі гострої респіраторної вірусної інфекції легкого перебігу, так і у важкій формі, специфічні ускладнення якої пов'язані з високим ризиком смерті.

  З січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах інфекції, пов'язаної з SARS-CoV-2, надзвичайною ситуацією в області охорони здоров'я міжнародного значення, а 11 березня 2020 охарактеризувала світовий масштаб поширення хвороби, як пандемію.

  Інкубаційний період становить від 2 до 14 діб.

  Діагноз коронавирусної інфекції SARS-CoV-2 встановлюється на підставі клінічного обстеження, даних епідеміологічного анамнезу і результатів лабораторних досліджень.

  Для захворювання характерна наявність клінічних проявів гострої респіраторної вірусної інфекції. Основними симптомами є підвищення температури, кашель сухий або з невеликою кількістю мокротиння, задишка, міалгія і втому, відчуття закладеності в грудній клітці. На ранньому етапі захворювання можливі: діарея, нудота, блювання. Розрізняють легку, середню і важку форми інфекції SARS-CoV-2. Важка форма захворювання як пневмонія з гострою дихальною недостатністю, гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС), сепсис.

  Патогенез нової коронавирусної інфекції SARS-CoV-2 вивчений недостатньо. Дані про тривалості і напруженості імунітету в даний час відсутні. Імунітет при інфекціях, викликаних іншими представниками сімейства коронавірусів, нестійкий і можливе повторне зараження.

  Лабораторна діагностика COVID-19

  I. Виявлення коронавірусу SARS-CoV-2:

  • Вірусологічні методи - дозволяють виділити «чисту» культуру вірусу. Практичне використання методу обмежено, і використовується, передусім, з дослідної та наукової мети.
  • «Антигенні» тести. Визначення специфічних антигенних білків (антигенів) вірусу - для виявлення специфічних протеїнів (бялинки) SARS-CoV-2 в біологічних зразках різного походження (насамперед виділеннях дихальних шляхів людини). Таким чином, можна зробити висновок про наявність/відсутність вірусу в досліджуваному матеріалі. На сьогодні тести використовується в якості попередньої скринінгової діагностики COVID-19. Мають високу специфічність і чутливість. Найбільш швидкий метод діагностики. 
  • Визначення РНК вірусу (метод ПЛР) - найбільш чутливий і специфичний метод прямого виявлення вірусу в зразках біологічного і не біологічного походження. Дозволяє використовувати об'єктивні методи контролю якості, гарантує високий рівень достовірності отриманих результатів. На сьогодні, є методом етіологічної діагностики COVID-19.
  Метод діагностики COVID-19 з використанням полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) визнано основним і першочерговим (Наказ МОЗ України від 28.03.2020 №722; рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я).

  У відповідності зі Стандартами надання медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України від 28 березня 2020 № 722, в редакції, затвердженій Наказом Міністерства Охорони Здоров'я України від 17.09.2020 року №2122., в якості попередньої діагностики COVID-19 у пацієнтів з клінічними проявами ГРВІ можна використовувати тести на антиген SARS-CoV-2. При цьому, інтерпретація результатів тесту на антиген SARS-CoV-2 здійснюється лікарем в комплексі з клінічною картиною, результатами інших видів досліджень і в контексті епідеміологічної ситуації.

  При позитивному результаті тесту на антиген SARS-CoV-2 необхідно проведення додаткових досліджень на наявність вірусної РНК (метод ПЛР) в біоматеріалі з верхніх дихальних шляхів.

  II. Виявлення антитіл до збудника COVID-19

  Сірологічні дослідження для визначення антитіл різних класів (IgM, IgG, IgA) до коронавирусу SARS-CoV-2. Для дослідження використовуються зразки крові (сироватка).

  • Иммунохроматографичний аналіз (експрес-тести») - визначення специфічних антитіл IgM, IgG, IgA (диференційовано, або сумарно) до антигенів коронавірусу SARS-CoV-2. Результати потребують підтвердження більш надійними методиками.
  • Імуно-ферментний аналіз (ІФА) в різних модифікаціях - визначення специфічних IgM, IgG, ІдА (диференційовано, або сумарно) до антигенів коронавірусу SARS-CoV-2. Найбільш специфічний сірологічний метод. Діагностична точність тестування залежить від використованої технології і тест-системи. 
  III. Додаткові лабораторні дослідження (діагностика ускладнень COVID-19): загальний аналіз крові, С-реактивний білок, прокальцитонин, Д-димер, феритин, тропонін, біохімічні маркери стану печінки, нирок.

  Аналітична чутливість

  З аналізу кінцевого розведення мінімально-виражена концентрація вірусу, яка становить 755 TCID 50/мл*.

  *TCID 50/мл – кількісна одиниця виміру титру вірусних частинок, що визначається за кінцевим розведенням, необхідному для знищення 50% інфікованих господарів або для створення цитопатичного ефекту в 50% інокульованих клітин тканинної культури в лабораторних умовах.

  Аналітична специфічність

  Перехресних реакцій з вірусами (коронавіруси (що не відносяться до SARS-CoV-2), вірус грипу А/В, аденовіруси, риновіруси, ентеровіруси, вірус краснухи, епідемічного паротиту, поліомієліту, кору, простого герпесу 1/2 типів, эховирус, респіраторно-синцитіальний вірус) і мікроорганізмами (Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Candida, Enterobacteriaceae) не виявлено.

   

  Лiтература

  1. Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)" (в редакції, затвердженої Наказом МОЗ України від 17.09.2020 року №2122.
  2. Яцишина С. Б. Гострі респіраторні вірусні інфекції. Лабораторна діагностика інфекційних хвороб. Довідник. Під ред. в. І. Покровського, М. Р. Твороговой, Р. А. Шипуліна. - М: Изд. «Біном». 2013:647.
  3. Novel Coronavirus (2019-nCoV).World Health Organisation
  4. Current performance of COVID-19 test methods and devices and proposed performance criteria, Working document of services Commission. European Commission, 16 квітня 2020
  5. CDC. Interim Clinical Guidance for Management of Patients with Confirmed Coronavirus Disease (COVID-19) (англ.). Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). U. S. Centers for Disease Control and Prevention (11 February 2020).
  6. Giuseppe Lippi, Andrea Horvath and Khosrow Adeli* On behalf of the IFCC Taskforce on COVID-19. Editorial and executive summary: IFCC Interim Guidelines on clinical laboratory testing during the COVID-19 pandemic. Clinical chemistry and laboratory medicine 10/6/2020.

  Підготовка

  Взяття біологічного матеріалу рекомендується проводити до початку прийому лікарських препаратів.

  При підготовці пацієнта до взяття біоматеріалу слід врахувати:

  • за 6 годин до дослідження не рекомендується використовувати лікарські засоби для внесення в носові ходи;
  • якщо порожнина носа заповнена слизом, перед процедурою рекомендується провести сякання
  Бажано дотримуватися всіх описаних умов, якщо лікарем не рекомендовано інше.

  Важливо!

  Взяття матеріалу для дослідження на COVID-19 (методом ПЛР і «антигенних» тестів) проводиться у певних Медичних офісах ІНВІТРО, в яких забезпечені всі умови для взяття мазків зі слизових оболонок верхніх дихальних шляхів Прийом пацієнтів у Медичних офісах ІНВІТРО проводиться тільки при відсутності симптомів гострої респіраторної інфекції (підвищення температури тіла від 37,5 °C і вище, кашель, задишка, відчуття закладеності в грудній клітці, біль у горлі, нежить, слабкість, головний біль). При наявності зазначених ознак необхідно зв'язатися з лікарем і залишатися вдома.

  При необхідності, можна скористатися послугою «Взяття біоматеріалу вдома». Детальна інформація за телефоном
  0-800-50-90-90.

   

  Лiтература

  1. Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)" (в редакції, затвердженої Наказом МОЗ України від 17.09.2020 року №2122.
  2. Яцишина С. Б. Гострі респіраторні вірусні інфекції. Лабораторна діагностика інфекційних хвороб. Довідник. Під ред. в. І. Покровського, М. Р. Твороговой, Р. А. Шипуліна. - М: Изд. «Біном». 2013:647.
  3. Novel Coronavirus (2019-nCoV).World Health Organisation
  4. Current performance of COVID-19 test methods and devices and proposed performance criteria, Working document of services Commission. European Commission, 16 квітня 2020
  5. CDC. Interim Clinical Guidance for Management of Patients with Confirmed Coronavirus Disease (COVID-19) (англ.). Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). U. S. Centers for Disease Control and Prevention (11 February 2020).
  6. Giuseppe Lippi, Andrea Horvath and Khosrow Adeli* On behalf of the IFCC Taskforce on COVID-19. Editorial and executive summary: IFCC Interim Guidelines on clinical laboratory testing during the COVID-19 pandemic. Clinical chemistry and laboratory medicine 10/6/2020.

  Показання

  Визначення антигену кронавируса SARS-CoV-2 використовується в якості попереднього скринінгового обстеження на COVID-19 (Наказ МОЗ України № 722 від 28.03.2020 (із змінами від 17.09.2020) «Стандарти медичної допомоги «Короновірусна хвороба (COVID-19)».

  - попереднє скринінгове обстеження пацієнтів з клінічними проявами ГРВІ.

   

  Лiтература

  1. Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)" (в редакції, затвердженої Наказом МОЗ України від 17.09.2020 року №2122.
  2. Яцишина С. Б. Гострі респіраторні вірусні інфекції. Лабораторна діагностика інфекційних хвороб. Довідник. Під ред. в. І. Покровського, М. Р. Твороговой, Р. А. Шипуліна. - М: Изд. «Біном». 2013:647.
  3. Novel Coronavirus (2019-nCoV).World Health Organisation
  4. Current performance of COVID-19 test methods and devices and proposed performance criteria, Working document of services Commission. European Commission, 16 квітня 2020
  5. CDC. Interim Clinical Guidance for Management of Patients with Confirmed Coronavirus Disease (COVID-19) (англ.). Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). U. S. Centers for Disease Control and Prevention (11 February 2020).
  6. Giuseppe Lippi, Andrea Horvath and Khosrow Adeli* On behalf of the IFCC Taskforce on COVID-19. Editorial and executive summary: IFCC Interim Guidelines on clinical laboratory testing during the COVID-19 pandemic. Clinical chemistry and laboratory medicine 10/6/2020.

  Інтерпретація результатів

  Інтерпретація результатів дослідження містить інформацію для лікаря і не є діагнозом. Інформацію з цього розділу не можна використовувати для самодіагностики і самолікування. Точний діагноз ставить лікар, використовуючи як результати цього обстеження, так і потрібну інформацію з інших джерел: анамнезу, результатів інших обстежень і так далі.

  Одиниці виміру: немає.

  Референсні значення: в нормі антиген коронавірусу SARS-CoV-2 в біологічних зразках з верхніх дихальних шляхів відсутня.

  Інтерпретація результатів

  Тест якісний. Результат видається в термінах «виявлено» або «не виявлено».

  Інтерпретація результатів тесту на антиген SARS-CoV-2 здійснюється лікарем в комплексі з клінічною картиною, результатами інших видів досліджень і в контексті епідеміологічної ситуації.

  «Виявлено»: в аналізованому зразку біологічного матеріалу знайдені білки (антигени) специфічні для SARS-CoV-2.

  «Не виявлено»: в аналізованому зразку біологічного матеріалу не знайдено білків, специфічних для SARS-CoV-2, або їх концентрація в зразку нижче порогу чутливості методу.

  Зверніть увагу!

  У разі виявлення антигенів SARS-CoV-2 необхідне проведення додаткового тестування на наявність РНК SARS-CoV-2 в біоматеріалі з верхніх дихальних шляхів (методом ПЛР).

   

  Лiтература

  1. Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)" (в редакції, затвердженої Наказом МОЗ України від 17.09.2020 року №2122.
  2. Яцишина С. Б. Гострі респіраторні вірусні інфекції. Лабораторна діагностика інфекційних хвороб. Довідник. Під ред. в. І. Покровського, М. Р. Твороговой, Р. А. Шипуліна. - М: Изд. «Біном». 2013:647.
  3. Novel Coronavirus (2019-nCoV).World Health Organisation
  4. Current performance of COVID-19 test methods and devices and proposed performance criteria, Working document of services Commission. European Commission, 16 квітня 2020
  5. CDC. Interim Clinical Guidance for Management of Patients with Confirmed Coronavirus Disease (COVID-19) (англ.). Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). U. S. Centers for Disease Control and Prevention (11 February 2020).
  6. Giuseppe Lippi, Andrea Horvath and Khosrow Adeli* On behalf of the IFCC Taskforce on COVID-19. Editorial and executive summary: IFCC Interim Guidelines on clinical laboratory testing during the COVID-19 pandemic. Clinical chemistry and laboratory medicine 10/6/2020.

  Артикул: 4320
  Цiна: 650 грн.
  Взяття матеріалу для ПЛР діагностики:
  + 25 грн.
  Разом: 675 грн.
  Здати аналіз «Виявлення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 в мазку зі слизової носоглотки» ви можете у Дніпрі та інших містах України. Зверніть увагу, що ціна аналізу, вартість процедури взяття біоматеріалу, методи та терміни виконання досліджень в регіональних медичних офісах можуть відрізнятись.
  Вгору