Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  Суміш алергенів (епітелій/шерсть/сеча) тварин (IgE, загальна відповідь по суміші EP2): кіт (Е1), собака (Е5), морська свинка (Е6), щур (Е87), миша (Е88)

  Описання
  Досліджуваний матеріал Сироватка крові

  Синоніми: Суміш специфічних імуноглобулінів класу Е до епітелію кішки, собаки, морської свинки, щура, миші


  Короткий опис

  Одним з найпоширеніших механізмів алергічних реакцій є IgE-опосередкована (реагінова) алергія I типу (класифікація Джеллі-Кумбса). Цей тип зумовлений виробленням антитіл класу IgE проти алергенів. Алергени – це речовини (переважно білкової чи полісахаридної природи), здатні викликати утворення антитіл класу IgE. Алергени є основними чинниками розвитку клінічних симптомів багатьох алергічних захворювань. У сенсибілізованих людей з алергічними реакціями негайного типу (атопія або анафілаксія) молекули IgE діють як сполучна ланка між алергеном та спеціалізованими клітинами (тканинні базофіли, або тучні клітини). У відповідь на дію алергену ці клітини виділяють велику кількість так званих медіаторів алергії (гістамін, катехоламіни). Цей патофізіологічний механізм є основою станів, які ми називаємо алергічними реакціями. IgE через свою гомоцитотропність фіксуються на тучних клітинах. Під час повторного контакту з алергеном на мембранах утворюються імунні комплекси «алерген-IgE». Це змінює властивості мембран тучних клітин та викликає їхню дегрануляцію з вивільненням великої кількості біологічно активних речовин, головними з яких є гістамін та прозапальні цитокіни. Термін розвитку реакції після повторного контакту з алергеном – 5-20 хвилин (іноді кілька годин).


  За яких станів  можуть визначатися алергени у сироватці крові 

  До алергічних захворювань, що розвиваються за I типом, належать анафілактичний шок, кропив'янка, набряк Квінке, атопічна бронхіальна астма, алергічний риніт та кон'юнктивіт, атопічний дерматит, харчова алергія.
  Змішана панель призначена для скринінгового обстеження з метою виявлення значущих алергенів у разі підозри на алергію. Дозволяє виявити сенсибілізацію (підвищену чутливість організму) до певної групи алергенів. При цьому результат дослідження видається загалом за сумішшю алергенів, а не за кожним конкретним алергеном, що входить до цієї групи.


  З якою метою визначають суміші алергенів тварин у сироватці крові 

  Усі алергени, представлені в панелі, мають виражену сенсибілізувальну активність. Епітелій кішки та лупа собаки найчастіше є компонентами домашнього пилу й дуже часто стають причиною виникнення або загострення алергічних захворювань. Сенсибілізація до алергенів тварин може викликати виражені алергічні реакції та захворювання. Основним шляхом потрапляння алергену в організм є інгаляційний, з розвитком респіраторних симптомів алергії: почервонінням та свербінням очей, набряком повік, чханням, ринореєю, кашлем, бронхоспазмом, задишкою. У разі потрапляння алергенів на шкіру в сенсибілізованих осіб може виникнути алергічний дерматит, кропив'янка.
  Виявлення в крові специфічних імуноглобулінів Е до певного алергену підтверджує його роль у розвитку алергічної реакції І типу (реагінової) та дозволяє:

  • виявити сенсибілізацію до алергенів вказаних тварин у дітей та дорослих
  • визначити можливі причини алергічного захворювання (алергічного риніту/ринокон'юнктивіту, бронхіальної астми, атопічного дерматиту, кропив'янки, ангіонабряку)
  • вирішити питання щодо доцільності визначення специфічних IgE до окремих алергенів цієї групи


   

  Лiтература

  1. Ковальчук Л. В., Гановская Л. В., Мелихова Р. Я. Клиническая иммунология и аллергология с основами общей иммунологии. Москва : ГЭОТАР-МЕДИА, 2011.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.
  Підготовка

  Правила підготовки до дослідження 

  Взяття крові бажано проводити вранці натщесерце, після 8-14-годинного періоду нічного голодування (воду пити можна). Допускається брати кров вдень, через 4 години після прийому легкої їжі.

   

  Лiтература

  1. Ковальчук Л. В., Гановская Л. В., Мелихова Р. Я. Клиническая иммунология и аллергология с основами общей иммунологии. Москва : ГЭОТАР-МЕДИА, 2011.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.
  Показання

  У яких випадках виконують дослідження 

  • у разі підозри на сенсибілізацію до вказаних алергенів у дітей та дорослих
  • у разі обстеження пацієнтів з почервонінням та печінням очей, набряком повік, сльозотечею, чханням, закладеністю носа, ринореєю, свербінням у носі, кашлем, задишкою, бронхоспазмом, алергічним дерматитом
  • якщо неможливо проведення шкірних проб

   

  Лiтература

  1. Ковальчук Л. В., Гановская Л. В., Мелихова Р. Я. Клиническая иммунология и аллергология с основами общей иммунологии. Москва : ГЭОТАР-МЕДИА, 2011.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.
  Інтерпретація результатів

  Інтерпретація результатів дослідження містить інформацію для лікаря і не є діагнозом. Інформацію з цього розділу не можна використовувати для самодіагностики і самолікування. Точний діагноз ставить лікар, використовуючи як результати цього обстеження, так і потрібну інформацію з інших джерел: анамнезу, результатів інших обстежень і так далі.

  Одиниці вимірювання 
  Кількісні одиниці kU/l. 

  Діапазон лінійності (межі визначення)
  0,1-100,00 kU/l.

  Референсні значення  
  ˂0,35 kU/l.

  Інтерпретація результатів
  У бланку результату вказують:

  • загальну концентрацію специфічних IgE, виражену в kU/l
  • референсні значення
  • клас алергореактивності, що відповідає концентрації специфічних IgE у сироватці крові
  • інтерпретацію реактивності (відсутня чи не виявлена, дуже слабка, слабка, помірна, сильна, дуже сильна)

  0

  < 0,10

  Вiдсутнiй чи Н/В

  0,10 – 0,34

  Дуже слабка

  I

  0,35 – 0,69

  Слабка

  II

  0,70 – 3,49

  Помiрна

  III

  3,50 – 17,49

  Сильна

  IV

  17,5 – 52,49

  Дуже сильна

  V

  52,5 – 99,99

  VI

  ≥ 100


  Негативний результат
  Клас алергореактивності 0 (реактивність відсутня чи не виявлена за допомогою технології IMMULITE 2000).
  Відсутність сенсибілізації до алергенів, які входять до складу цього дослідження, не виключає наявності алергії до інших джерел. У деяких випадках може знадобитися подальше алергологічне обстеження для уточнення сенсибілізації до інших можливих алергенів.

  Позитивний результат
  Клас алергореактивності I-VI (реактивність слабка, помірна, сильна, дуже сильна).
  У разі позитивного результату цього скринінгового тесту рекомендовано визначити наявність специфічних антитіл класу IgE до кожного окремого алергену цієї панелі.

   

  Лiтература

  1. Ковальчук Л. В., Гановская Л. В., Мелихова Р. Я. Клиническая иммунология и аллергология с основами общей иммунологии. Москва : ГЭОТАР-МЕДИА, 2011.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.
  Артикул: 689
  Цiна: 180 грн.
  Взяття крові із вени:
  + 30 грн.
  Разом: 210 грн.
  Здати аналіз «Суміш алергенів (епітелій/шерсть/сеча) тварин (IgE, загальна відповідь по суміші EP2): кіт (Е1), собака (Е5), морська свинка (Е6), щур (Е87), миша (Е88)» ви можете у Дніпрі та інших містах України. Зверніть увагу, що ціна аналізу, вартість процедури взяття біоматеріалу, методи та терміни виконання досліджень в регіональних медичних офісах можуть відрізнятись.
  Вгору