Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів

  Суміш алергенів (пір’я) свійської птиці (IgE, загальна відповідь за сумішшю ЕP71): гусяче пір’я (Е70), куряче пір’я (Е85), качине пір’я (Е86), індиче пір’я (Е89)

  Описання
  Досліджуваний матеріал Сироватка крові

  Синоніми
  Специфічні імуноглобуліни класу Е до алергенів птиці
  Animal Panel EP71 IgE: E70 Goose Feathers, E85 Chicken Feathers, E86 Duck Feathers, E89 Turkey Feather

  Короткий опис
  Одним з найпоширеніших механізмів алергічних реакцій є IgE-опосередкована (реагінова) алергія I типу (R. Coombs та P. Gell, 1969). Цей тип зумовлений виробленням антитіл класу IgE проти алергенів. Алергени – це речовини (переважно білкової чи полісахаридної природи), здатні викликати утворення антитіл класу IgE. Алергени є основними чинниками розвитку клінічних симптомів багатьох алергічних захворювань. У сенсибілізованих людей з алергічними реакціями негайного типу (атопія або анафілаксія) молекули IgE діють як сполучна ланка між алергеном та спеціалізованими клітинами (тканинні базофіли, або тучні клітини). У відповідь на дію алергену ці клітини виділяють велику кількість так званих медіаторів алергії (гістамін, катехоламіни). Цей патофізіологічний механізм є основою станів, які ми називаємо алергічними реакціями. IgE через свою гомоцитотропність фіксуються на тучних клітинах. Під час повторного контакту з алергеном на мембранах утворюються імунні комплекси «алерген-IgE». Це змінює властивості мембран тучних клітин та викликає їхню дегрануляцію з вивільненням великої кількості біологічно активних речовин, головними з яких є гістамін та прозапальні цитокіни. Термін розвитку реакції після повторного контакту з алергеном – 5-20 хвилин (іноді кілька годин).

  За яких станів  можуть визначатися алергени в сироватці крові 
  До алергічних захворювань, що розвиваються за I типом, належать анафілактичний шок, кропив'янка, набряк Квінке, атопічна бронхіальна астма, алергічний риніт та кон'юнктивіт, атопічний дерматит, харчова алергія.
  Змішана панель призначена для скринінгового обстеження з метою виявлення значущих алергенів у разі підозри на алергію. Дозволяє виявити сенсибілізацію (підвищену чутливість організму) до певної групи алергенів. При цьому результат дослідження видається загалом за сумішшю алергенів, а не за кожним конкретним алергеном, що входить до цієї групи.

  З якою метою визначають суміші алергенів свійської птиці в сироватці крові 
  Свійська птиця (кури, гуси, качки, індики) входять до переліку потенційних причин виникнення алергічних реакцій. Алергія в цьому разі розвивається не так на саме перо, як на залишки білкових молекул, які потрапляють на пір'я в процесі життєдіяльності птиці (слина, епідерміс і шкірні виділення). Дрібні кліщі, що паразитують на шкірі та пір'ї птахів, також здатні викликати алергічну реакцію. Такий варіант можливий у разі утримання птиці в домашніх умовах або під час професійного контакту з птахами в людей, які займаються селекцією.
  Алергени пір'я свійської птиці відносять до групи так званих епідермальних. До неї належать шерсть, пух, лупа, екскременти й слина тварин. Епідермальні алергени мають високу активність і здатні викликати сильну реакцію навіть у разі короткочасного контакту з ними. Для алергенів цієї групи характерний повітряний шлях проникнення в організм при контакті з тваринами або виробами, до складу яких може входити алерген (одяг, подушки, ковдри).
  Алергічна реакція може виявитися в сенсибілізованих осіб під час безпосереднього спілкування з птахами (їх годівля, прибирання кліток), а також у місцях їх проживання. Її розвиток можливий навіть при одноразовому контакті з алергеном. Оскільки алергени птахів можуть переноситися з одягом людини, інвентарем або предметами побуту, вони можуть бути присутніми навіть у тих місцях, де немає й ніколи не було конкретного виду птахів. Досить просто перебувати поруч із людиною, яка періодично контактує з алергенами цієї групи.
  Пух і перо гусей часто використовують як наповнювачі при пошитті подушок, ковдр і зимового одягу. Тому людям з алергією на перо птиці рекомендується користуватися подушками та ковдрами із синтетичними наповнювачами, а також уникати носіння пуховиків.
  Гіперчутлива до птахів людина може страждати на синдром «птиця-яйце», в основі якого лежить перехресна реакція на алергени, що містяться в епідермісі, посліді та пташиних яйцях. У цьому випадку при вживанні пташиних яєць, наприклад курячих, алергія може розвинутися в людини, чутливої до алергенів курячого пера.
  Алергія на пір'я птахів найчастіше проявляється у вигляді бронхіальної астми (сухий кашель, утруднене дихання, задишка, хрипи в грудній клітці), алергічного риніту (свербіж носа, нежить або закладеність носа, нестримне чхання), алергічного кон'юнктивіту (почервоніння, свербіння й печіння в області очей, сльозотеча, світлобоязнь).
  При регулярному контакті з алергеном можливе виникнення алергічного альвеоліту, симптомами якого є задишка, постійний кашель, біль у м'язах, зниження апетиту та маси тіла, у деяких випадках може спостерігатися субфебрильна температура.
  Виявлення в крові специфічних імуноглобулінів Е до певного алергену підтверджує його роль у розвитку алергічної реакції І типу (реагінової) та дозволяє:

  • виявити сенсибілізацію до алергенів свійської птиці
  • визначити можливі причини алергічного захворювання (алергічного риніту/ринокон'юнктивіту, бронхіальної астми, атопічного дерматиту, кропив'янки, ангіонабряку)
  • вирішити питання про доцільність визначення специфічних IgE до окремих алергенів цієї групи

   

  Лiтература

  1. Ковальчук Л. В., Гановская Л. В., Мелихова Р. Я. Клиническая иммунология и аллергология с основами общей иммунологии. Москва : ГЭОТАР-МЕДИА, 2011.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.

  Підготовка

  Взяття крові бажано проводити вранці натщесерце, після 8-14-годинного періоду нічного голодування (воду пити можна). Допускається брати кров вдень, через 4 години після прийому легкої їжі.

   

  Лiтература

  1. Ковальчук Л. В., Гановская Л. В., Мелихова Р. Я. Клиническая иммунология и аллергология с основами общей иммунологии. Москва : ГЭОТАР-МЕДИА, 2011.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.

  Показання

  У яких випадках виконують дослідження 

  • у разі підозри на сенсибілізацію до вказаних алергенів у дітей та дорослих
  • у разі обстеження пацієнтів з почервонінням та печінням очей, набряком повік, сльозотечею, чханням, закладеністю носа, ринореєю, свербінням у носі, кашлем, задишкою, бронхоспазмом, алергічним дерматитом
  • якщо неможливо проведення шкірних проб

   

  Лiтература

  1. Ковальчук Л. В., Гановская Л. В., Мелихова Р. Я. Клиническая иммунология и аллергология с основами общей иммунологии. Москва : ГЭОТАР-МЕДИА, 2011.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.

  Інтерпретація результатів

  Інтерпретація результатів дослідження містить інформацію для лікаря і не є діагнозом. Інформацію з цього розділу не можна використовувати для самодіагностики і самолікування. Точний діагноз ставить лікар, використовуючи як результати цього обстеження, так і потрібну інформацію з інших джерел: анамнезу, результатів інших обстежень і так далі.

  Одиниці вимірювання 
  Кількісні одиниці kU/l. 

  Діапазон лінійності (межі визначення)
  0,1-100,00 kU/l.

  Референсні значення  
  ˂0,35 kU/l.

  Інтерпретація результатів
  У бланку результату вказують:

  • загальну концентрацію специфічних IgE, виражену в kU/l
  • референсні значення
  • клас алергореактивності, що відповідає концентрації специфічних IgE у сироватці крові
  • інтерпретацію реактивності (відсутня чи не виявлена, дуже слабка, слабка, помірна, сильна, дуже сильна)

  Негативний результат

  Клас алергореактивності 0 (реактивність відсутня чи не виявлена за допомогою технології IMMULITE 2000).

  Відсутність сенсибілізації до алергенів, які входять до складу цього дослідження, не виключає наявності алергії до інших джерел. У деяких випадках може знадобитися подальше алергологічне обстеження для уточнення сенсибілізації до інших можливих алергенів.


  Позитивний результат

  Клас алергореактивності I-VI (реактивність слабка, помірна, сильна, дуже сильна).

  У разі позитивного результату цього скринінгового тесту рекомендовано визначити наявність специфічних антитіл класу IgE до кожного окремого алергену цієї панелі.


   

  Лiтература

  1. Ковальчук Л. В., Гановская Л. В., Мелихова Р. Я. Клиническая иммунология и аллергология с основами общей иммунологии. Москва : ГЭОТАР-МЕДИА, 2011.
  2. Матеріали фірми-виробника реагентів.

  Артикул: 691
  Цiна: 180 грн.
  Взяття крові із вени:
  + 30 грн.
  Разом: 210 грн.
  Здати аналіз «Суміш алергенів (пір’я) свійської птиці (IgE, загальна відповідь за сумішшю ЕP71): гусяче пір’я (Е70), куряче пір’я (Е85), качине пір’я (Е86), індиче пір’я (Е89)» ви можете у Дніпрі та інших містах України. Зверніть увагу, що ціна аналізу, вартість процедури взяття біоматеріалу, методи та терміни виконання досліджень в регіональних медичних офісах можуть відрізнятись.
  Вгору