Вибрати місто: Черкаси

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Черкаси

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78
  Отримати результати аналізів

  Кетонові тіла (ацетон в сечі)

  Описання

  До кетонових тіл відносяться продукти обміну речовин (ацетооцтова, бета-оксімасляна кислоти, ацетон), які формуються в печінці при процесі синтезу глюкози (метаболізмі) з коферменту КоА, що бере участь в реакціях з перенесення ацильних груп при окисленні і синтезі жирних кислот.

  Із сечею за добу в нормі виділяється 20-50 мг кетонових тіл, які звичайними якісними реакціями не виявляються. Якщо ж кількість кетонових тіл збільшується, реакції стають позитивними.

  Виявлення кетонових тіл в сечі дитини

  Накопичення кетонових тіл призводить до виникнення ацетонемічного синдрому. Ацетон у дитячій сечі – стан, що досить часто зустрічається. Його причиною можуть бути тимчасові обмінні порушення і важкі хронічні захворювання.

  Первинний синдром викликає похибка в дієті. Наприклад, коли в раціоні дитини багато солодких, жирних продуктів, їжі, що містить консерванти та барвники.

  Вторинний ацетонемічний синдром виникає в результаті різних захворювань, які у дитини ще не виявлені. Це може бути ураження печінки, цукровий діабет, пухлини мозку, тиреотоксикоз.

  Не залежно від причин, ацетонурія є небезпечним станом, здатним швидко прогресувати.

  Небезпека ацетонурії під час вагітності

  Кетонові тіла в сечі при вагітності - серйозна проблема, яка вказує напатологію, яка потребує невідкладного обстеження. Ацетон в сечі при вагітності може означати:

  • токсикоз на ранніх термінах, на пізніх термінах - проблеми в ендокринній системі,
  • похибки в харчуванні,
  • онкологічні захворювання,
  • кетонові тіла в сечі при діабеті,
  • отримання черепно-мозкової травми.

  Визначення кетонових тіл у сечі дітей та вагітних найчастіше потребує стаціонарного лікування під наглядом лікарів.

  Симптомом наявності ацетону в організмі є запах ацетону з рота. У дитини ацетонурія може проявитися у вигляді блювоти, судомного синдрому, які пов'язані з порушеннями водного та електролітного обміну.

  Тест-смужки для виявлення ацетону в сечі

  Для визначення концентрації кетонових тіл у сечі використовуються тест смужки, які являють собою індикаторні візуальні смужки. Їх застосовують в експрес-діагностиці при вагітності, для приписання дієти в домашніх умовах, в лікувально-профілактичних установах, в медичних центрах.

  Як збирається сеча для аналізу

  Аналіз сечі на кетонові тіла здається також як і загальний аналіз сечі, тобто:

  • перед дослідженням не рекомендовано вживати алкоголь, солону, гостру їжу, продукти, які змінюють колір сечі;
  • виключаються сечогінні препарати;
  • не здають аналіз жінки під час місячних;
  • збирається сеча ранкова після туалету статевих органів.

  Здати аналіз сечі на ацетон пропонує лабораторія ІНВІТРО, де вам гарантують високий рівень обслуговування і точні результати досліджень.


  Артикул: 1305
  Цiна: 90 грн.
  Разом: 90 грн.
  Здати аналіз «Кетонові тіла (ацетон в сечі)» ви можете у Черкасах та інших містах України. Зверніть увагу, що ціна аналізу, вартість процедури взяття біоматеріалу, методи та терміни виконання досліджень в регіональних медичних офісах можуть відрізнятись.
  Вгору