Інтерпретація результатів
Інтерпретація результатів дослідження містить інформацію для лікаря і не є діагнозом. Інформацію з цього розділу не можна використовувати для самодіагностики і самолікування. Точний діагноз ставить лікар, використовуючи як результати цього обстеження, так і потрібну інформацію з інших джерел: анамнезу, результатів інших обстежень і так далі.
Кількісні результати дослідження представлені в геном-еквівалентах (ГЕ), значення яких пропорційні мікробному обсіменінню урогенітального біотопу. Абсолютні значення ГЕ наводяться в стовпці бланка «Результати. Кількісний ».
Відносні показники представлені в стовпці бланка «Результати. Відносний» в двох форматах: у вигляді різниці абсолютних значень кожного з показників і ЗБМ (Lg10) і у відсотках (%) від ЗБМ.
Значення показників у відсотках (%) - традиційному форматі для кількісних даних - наведені в якості довідки, проте в розрахунковому алгоритмі укладення вони не використовуються, підсумовувати відсотки (%) некоректно. При формуванні висновку використовують показники співвідношень різних мікроорганізмів/груп мікроорганізмів з ЗБМ і між собою, які характеризують стан біоценозу.
Для дріжджоподібних грибів і мікоплазм (Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum, Mycoplasma hominis) результати видаються тільки у вигляді абсолютних значень. Для безумовно-патогенних мікроорганізмів (Mycoplasma genitalium, Trichomonas vaginalis, Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis) проводять якісний аналіз. Для зручності трактування результатів в таблиці використане колірне маркування.
Залежно від вимірюваного параметру маркера позначають наступне:
Контрольні показники (геномна ДНК людини, загальна бактеріальна маса, Lactobacillus spp.):
Нормофлора
-
- відповідність критеріям норми
-
- помірне відхилення від критеріїв норми
-
- виражене відхилення від критеріїв норми
УПМ та дріжджоподібні гриби
-
- відповідність критеріям норми
-
- помірне відхилення від критеріїв норми
-
- виражене відхилення від критеріїв норми
Патогенні мікроорганізми
Результати досліджень також представлені у вигляді діаграми з логарифмічною шкалою, яка відображає кількість ГЕ відповідних груп мікроорганізмів. На верхній осі позначено кількість мікроорганізмів 0,01%, 1% та 100% від ЗБМ. Якщо доля групи мікроорганізмів перевищує 1%, відповідний стовпчик на діаграмі виділяється кольором групи (менше 1% - колір сірий).
Кольорове позначення груп мікроорганізмів на діаграмі:
-
- загальна бактеріальна маса
-
- Lactobacillus spp.
-
-
- Нормофлора
-
- УПМ, асоційована з бактеріальним вагінозом
-
- УПМ анаероби
-
- УПМ Haemophilus spp.
-
- УПМ Pseudomonas aeruginosa/Ralstonia spp./Burkholderia spp
-
- УПМ Enterobacteriaceae spp./Enterococcus spp.
-
- Дріжджоподібні гриби
-
- Патогени
Інтерпретація результату завжди проводиться лікарем з врахуванням клінічних проявів та анамнезу. Висновок за даними дослідження видається автоматично за допомогою програмного забезпечення виробника тест-системи.
Звертаємо увагу, що строки виконання ПЛР-дослідження можуть бути збільшені при проведених підтверджуючих тестах.
Лiтература
- Долгов В.В., Луговская С.А., Фанченко Н.Д. Лабораторная диагностика мужского бесплодия. - М. Тверь: ООО «Издательство Триада». 2006:51-59.
- Arzola J.M., Hawley J.S., Oakman C. et al. A case of prostatitis due to Burkholderia Pseudomallei. Nature clinical practice. Urology. 2007;4(2):111-114.
- Deguchi T., Yoshida T., Miyazawa T. et al. Association of Ureaplasma urealyticum (biovar 2) with nongonococcal urethritis. Sexually transmitted diseases. 2004;31(3):192-195.
- Deguchi T., Shimada Y., Horie K. et al. Bacterial loads of Ureaplasma parvum contribute to the development of inflammatory responses in the male urethra. International journal of sexually transmitted diseases and acquired immunodeficiency syndrome. 2015;26(14):1035-1039.
- Lisboa C., Ferreira A., Resende C. et al. Infectious balanoposthitis: management, clinical and laboratory features. International journal of dermatology. 2009;48(2):121-124.
- Manhart L.E., Khosropour C.M., Liu C. et al. Bacterial Vaginosis – Associated Bacteria in Men: Association of Leptotrichia/Sneathia spp. with Nongonococcal Urethritis. Sexually transmitted diseases. 2013;40(12):944-949.
- Инструкция по применению набора реагентов для исследования микрофлоры урогенитального тракта мужчин методом ПЦР в режиме реального времени. ООО «ДНК-технология». Регистрационное удостоверение № РЗН 2016/4490.