Вибрати місто: Дніпро

  Ваше місто: Ви перебуваєте в місті: Дніпро

  Вибрати інше
  Від обраного міста залежать ціни та способи оплати.
  РУС
  0-800-302-200 Безкоштовно на території України 0 (67) 678-03-78 Безкоштовно на території України
  Отримати результати аналізів
  Зверніть увагу!
  Шановні пацієнти! Звертаємо вашу увагу на зміни в графіках роботи медичних офісів та обмеження щодо прийому біоматеріалу на період карантину. Детальну інформацію дізнавайтесь за телефоном гарячої лінії 0-800-302-200 (дзвінки на території України безкоштовні).

  Записуйтесь на ПЛР-тестування за допомогою онлайн-анкети, за тел. 0-800-302-200, а також за адресою найближчого до вас медичного офісу ІНВІТРО. ПЛР-тестування також доступне за викликом медбригади ІНВІТРО додому (послуга «Служба виїзду на дім») у наступних містах: Дніпро, Кривий Ріг, Одеса, Харків, Черкаси, Миргород, Херсон, Кременчук, Кам'янське, Полтава, Біла Церква, Чернігів, Бердичів, Конотоп, Умань, Вінниця.
  ×

  Інструкції з правил збору біологічного матеріалу для мікробіологічних досліджень в ІНВIТРО Україна

  Загальні вимоги

  1. Проведення дослідження і збору матеріалу до початку лікування антибіотиками, антисептиками, протигрибковими препаратами.
  2. Застосування видаткових матеріалів (контейнерів, пробірок, флаконів із поживними середовищами і транспортних систем у пробірках, сухих стерильних тампонів, бланків направлення), які видаються Незалежною лабораторією ІНВІТРО. 
  3. Правильне зберігання виданих транспортних середовищ (у холодильнику) і зігрівання до кімнатної температури перед застосуванням (приблизно 30 хвилин). 
  4. Правильний вибір транспортного середовища для кожного виду дослідження. Інформацію про застосовувані транспортні середовища та інші видаткові матеріали дивіться в розділі «Описання тестів». 
  5. Обов’язкове маркування пробірок, контейнерів, флаконів і транспортних середовищ із указівкою прізвища, імені та по батькові, дати народження, дати і часу взяття матеріалу та локалізації, звідки отриманий зразок.
  6. При оформленні бланку направлення заповнення всіх граф, із указанням локалізації матеріалу та номеру тесту. Інформація на бланку і матеріалі повинні співпадати, інакше матеріал не буде взятий в обробку.
  7. Дотримання термінів і режиму зберігання проб, отриманих для досліджень.  

  Інформація для гастроентерологів 

  ПРАВИЛА ЗБОРУ КАЛУ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ МІКРОФЛОРИ КИШЕЧНИКА (ДИСБАКТЕРІОЗ) 
  1. Усі обстежувані пацієнти за 1-3 дні до взяття проби повинні дотримуватися дієти, що виключає вживання продуктів, які посилюють процеси бродіння в кишечнику, молочно-кислі продукти, а також алкоголь, антибіотики і бактерійні препарати, які містять біфідобактерії, лактобактерії, кишечні палички, тощо).
  2. Матеріалом слугує кал після природної дефекації, який збирають у чистий одноразовий контейнер із закручуваною кришкою та ложечкою.
  3. Не рекомендовано збирати кал із унітазу.
  4. Збирають кал на чисту поверхню, в якості якої може бути застосований чистий новий аркуш (пакет) із поліетилену або паперу (цей спосіб є бажаним).
  5. При використанні посудини, її попередньо добре промивають із милом і губкою, багато разів ополіскують водопроводною водою, а потім обливають окропом і дають охолонути. 
  6. Кал беруть переважно із середньої порції спеціальною ложечкою, вмонтованою в кришку стерильного контейнера, у кількості не більше 1/3 від об’єму контейнера. Не наповнюйте контейнер до країв. Ретельно закрийте кришку.
  7. Термін і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.
  8. Для правильної оцінки результатів рекомендується проведення 2-3-разових досліджень із інтервалом 1-2 дні.
  ДОСЛІДЖЕННЯ КАЛУ НА ПАТОГЕННУ ТА УМОВНО-ПАТОГЕННУ МІКРОФЛОРУ  
  1. Взяття проб калу повинно здійснюватися на ранніх етапах хвороби, поки патогенні мікроби містяться в матеріалі у великій кількості. 
  2. Для збору калу пацієнту видається контейнер із кришкою і ложечкою. 
  3. Якщо пацієнт збирає кал вдома, йому потрібно видати інструкцію (див. вище), де викладені правила збору та попередити про те, що матеріал повинен бути доставлений до лабораторії якнайшвидше.
  4. Якщо кал збирається в умовах медичного центру і доставка не може бути здійснена в найкоротший термін, для збереження цілісності матеріалу застосовують транспортну систему із середовищем Cary Blair. Тампон заглиблюють у фекалії почергово в декількох місцях, після чого він занурюється у пробірку з транспортним середовищем. Немає необхідності переносити шматочки калу. 
  5. Якщо кал збираються досліджувати лише на золотистий стафілокок або гриби, то в якості транспортного середовища може бути використане середовище Еймс із вугіллям. 
  6. При дослідженні калу на ротавірус рідкий кал доставляється лише в контейнері, а не на тампоні. 
  7. Збереження калу уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ДОСЛІДЖЕННЯ РЕКТАЛЬНОГО ВМІСТУ 
  1. Перед взяттям мазка проводиться ретельний туалет із милом і водою області навколо анального отвору для зниження контамінації проби.
  2. Обережно вводять тампон на 2,5 см вглиб анального сфінктера і обережно обертають його протягом 10 секунд для отримання матеріалу з анальних складок, після чого розміщують у пробірку із транспортним середовищем Cary Blair. 
  3. Якщо мета дослідження – посів на гонорею, мазок беруть аналогічним чином у транспортне середовище Еймс із вугіллям. 
  4. Зберігання матеріалу, залежно від виду дослідження, уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ЖОВЧ 
  1. Жовч збирають при зондуванні у процедурному кабінеті окремо по порціям А, В і С у три стерильні пробірки із щільно закручуваними кришками.
  2. Отримані порції жовчі бажано доставити в лабораторію не пізніше 1-2 години з моменту взяття.
  3. За неможливості доставити матеріал в указаний стермін, допускається зберігання.
  4. Терміни та режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.
  ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОМИВНИХ ВОД, ЛАВАЖУ (ІЗ ШЛУНКУ) 
  1. Матеріал збирається рано вранці, до їжі, поки пацієнт іще знаходиться в ліжку.
  2. Вводять назо-гастральний зонд через ніс у шлунок. 
  3. Шлунок промивають охолодженою дистильованою водою (25-50 мл).
  4. Надалі рідина відсмоктується і розміщається у стерильний контейнер. Кришку щільно закривають. 
  5. Обережно, дотримуючись правил, видаляють зонд.
  6. Матеріал може зберігатися не більше 2-х годин за кімнатної температури і не більше 24-х годин за 2-8°С.  
  АБДОМІНАЛЬНА І ПЕРИТОНЕАЛЬНА РІДИНИ 
  1. 1-2% розчином йоду дезинфікують шкіру в області маніпуляції.
  2. Шляхом черезшкірної пункції (або під час операції) рідина набирається у шприц.
  3. Важливо набрати великий об’єм рідини (скільки можливо)! Отриману рідину розміщають у стерильний контейнер із кришкою. Кришку щільно закривають.
  4. Допустимо застосовувати для транспорту і культивування флакони для гемокультур, в цьому випадку дотримуються тих самих правил, що і при взятті крові (у цьому випадку варто замовити дослідження № 438). 
  5. Матеріал зберігають в теплі та доставляють в лабораторію силами замовника за температури 35°С. 
  ПРАВИЛА ЗБОРУ ГРУДНОГО МОЛОКА
  1. Перед зціджуванням молока ретельно помийте руки і молочні залози з милом, обробіть соски и навколососкову область ватними тампонами, змоченими 70% спиртом (кожна залоза обробляється окремим тампоном). 
  2. Зцідіть перші 5-10 мл в окрему посудину (т. я. ця порція молока не придатна для дослідження), наступні 4-5 мл зцідіть у стерильний контейнер, намагайтеся при цьому не торкатися країв контейнера тілом.
  3. Молоко з кожної залози збирайте в окремий контейнер. Після зціджування щільно закрийте кришку, намагаючись не торкатися країв контейнера руками.
  4. Промаркуйте кожний контейнер, указавши прізвище, ініціали, дату народження, на кожному контейнері необхідно вказати: «права молочна залоза» або «ліва молочна залоза». 
  5. Молоко до відправлення в лабораторію повинно зберігатися в холодильнику не більше 24-х годин.  

  Інформація для гінекологів 

  ПРАВИЛА ВЗЯТТЯ МАЗКІВ У ЖІНОК ДЛЯ МІКРОСКОПІЧНОГО (БАКТЕРІОСКОПІЧНОГО) ДОСЛІДЖЕННЯ 
  1. Використовуйте лише нові стекла із матовим краєм, які видає Незалежна лабораторія ІНВІТРО (або, якщо у вас у потрібний момент не було наших стекол, ви можете використовувати свої, але обов’язково нові, перевірте, аби вони були чистими).
  2. Перед тим як взяти мазок, дуже важливо прибрати із піхви надлишок виділень і слизу сухою стерильною марлевою серветкою (т. я. там містяться зруйновані клітини і лейкоцити, детрит і мертві мікробні клітини). За недотримання цієї вимоги описана нами мікроскопічна картина введе вас в оману, т. я. ядра епітеліальних клітин і детрит зустрічаються при такому патологічному стані, як цитолітичний вагіноз, якого насправді може й не бути, а частина мікробів не вдасться правильно ідентифікувати у зв’язку з тим, що вони втратять здатність правильно сприймати барвники.
  3. Нанесіть мазок в центрі скла і розподіліть матеріал рівномірно тонким шаром.
  4. Маркуйте скло на протилежному від мазка боці. 
  5. Відзначте на склі локализацію кожного мазка, якщо їх наноситься на скло більше одного (наприклад, «С», «V», «U»).
  6. На матовому краї простим олівцем укажіть ПІБ пацієнта, дату народження.
  7. Дайте мазку добре ви висохнути, перш ніж пакувати перед відправленням.
  8. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.  
  ПРАВИЛА ЗБОРУ СЕЧІ ДЛЯ ЖІНОК 
  1. Перед збором сечі підготуйте 6-10 чистих ватних кульок, посудину із теплим мильним розчином (використовуйте звичайне туалетне мило), посудину з теплою кип’яченою водою та контейнер для збору сечі (кришку контейнера злегка відчініть так, щоб її можна було зняти однією рукою).
  2. Вимийте руки з милом.
  3. Зручно розмістіться на унітазі та розведіть коліна якомога ширше.
  4. Вимийте область зовнішніх статевих органів, послідовно змінюючи 4 ватних кульки, змочених у мильному розчині. Кожною кулькою необхідно провести у напрямку від лобка до заднього проходу лише один раз, намагаючись проникнути в усі складки. 
  5. Промийте намилену ділянку за допомогою двох і більше ватних кульок, змочених у теплій кип’яченій воді. Кожною кулькою необхідно провести у напрямку  від лобка до заднього проходу лише один раз, намагаючись проникнути в усі складки.
  6. Аби уникнути потрапляння в сечу виділень із піхви, під час збору сечі жінкам, які живуть статевим життям, рекомендується ввести до піхви тампон. 
  7. Зніміть кришку з контейнера та візьміть його в руку, намагаючись не торкатися країв. Приготуйтеся зібрати сечу. 
  8. Утримуючи статеві губи розведеними, випустіть трохи сечі в унітаз, призупиніть сечовипускання, а потім, підставивши контейнер під струю сечі, наповніть його до половини об’єму. Намагайтеся не торкатися контейнером тіла. 
  9. Щільно закрийте.
  10. Провести маркування проби на етикетці, яка знаходиться на пробірці. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.  
  ВІДДІЛЮВАНЕ УРЕТРИ 
  1. Перед взяттям мазка на посів проводиться туалет зовнішніх статевих органів для зниження контамінації проби за допомогою стерильних серветок і дистильованої води.
  2. Матеріал збирають не раніше, ніж через 2 години після сечовипускання.
  3. Для стимуляції виділень ніжно масажують уретру, відділюване збирають стерильним тампоном, який входить до складу транспортного середовища Еймс із вугіллям.
  4. Якщо відділюване отримати не вдається, в уретру вводять стерильний тампон на глибину 1-2 см, обережно обертають його протягом 10 сек., виймають, розташовують у транспортне середовище Еймс із вугіллям. Попередньо тампон можна злегка змочити у стерильному фізіологічному розчині (це знизить неприємні або больові відчуття під час маніпуляції).
  5. Для дослідження на мікоплазми транспортним середовищем є флакончик із бульйоном світло-жовтого кольору. Для збору матеріалу застосовують сухий тампон без середовища, який знаходиться в індивідуальній стерильній упаковці.
  6. Матеріал зберігається у транспортному середовищі, залежно від виду дослідження, терміни та умови зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.
  ВІДДІЛЮВАНЕ ВУЛЬВИ, ПЕРЕДДВЕР’Я ПІХВИ 
  1. Матеріал беруть стерильним тампоном, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям.
  2. При запаленні бартолінієвих залоз проводять їх пункцію. При розкритті абсцесу залози гній беруть стерильним тампоном, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям, після чого його занурюють у пробірку з середовищем.
  3. Терміни та режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.  
  ВІДДІЛЮВАНЕ ПІХВИ 
  1. Матеріал беруть до проведення мануальних досліджень.
  2. Дзеркало и підйомник вводять у піхву, стерильною серветкою прибирають надлишок виділень і слизу. Матеріал збирають із заднього зведення або з патологічно змінених ділянок стерильним тампоном, що входить до складу транспортної системи з середовищем Еймс із вугіллям.
  3. При дослідженні на уреа/мікоплазми для збору матеріалу застосовують сухий тампон, що знаходиться в індивидуальній стерильній упаковці. Після того, як матеріал отриманий, його суспендують у флаконі для мікоплазм.
  4. Зберігання матеріалу, залежно від виду дослідження, уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.  
  ВІДДІЛЮВАНЕ ШИЙКИ МАТКИ 
  1. Оголюють шийку матки за допомогою дзеркал та вагінальну її частину, прибирають надлишок виділень та слизу стерильною марлевою серветкою або ватною кулькою, змоченими стерильним фізіологічним розчином або дистильованою водою. Далі витирають серветкою надлишок вологи.
  2. Тонкий стерильний тампон (входить до складу транспортної системи) обережно вводять у цервікальний канал і обертають 10 сек., не торкаючись стінок піхви.
  3. Для посіву можна використовувати зіскрібок слизової оболонки, отриманий при діагностичному зіскоблюванні стінок цервікального каналу. У цьому випадку матеріал переноситься на тампон і занурюється у пробірку з транспортним середовищем Еймс із вугіллям .
  4. При дослідженні на уреа / мікоплазми матеріал беруть так само, як описано вище.
  5. Зберігання матеріалу, залежно від виду дослідження, уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії  ІНВІТРО . 
  ВМІСТ ПОРОЖНИНИ МАТКИ 
  1. Використовують спеціальні інструменти типу шприца-аспіратора, що має на зонді покриття.
  2. При введенні зонда в порожнину матки розкривають зовнішню оболонку зонда і набирають у шприц вміст матки.
  3. Закривають зовнішню оболонку і виводять зонд із матки.
  4. Матеріал зі шприца розміщають на тампон і занурюють у транспортне середовище Еймс із вугіллям.
  5. Зберігання матеріалу, залежно від виду дослідження, уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 

  Інформація для урологів 

  ПРАВИЛА ВЗЯТТЯ МАЗКІВ У ЧОЛОВІКІВ ДЛЯ МІКРОСКОПІЧНОГО (БАКТЕРІОСКОПІЧНОГО) ДОСЛІДЖЕННЯ  
  1. Використовуйте тільки нові стекла з матовим краєм, які видає Незалежна лабораторія ІНВІТРО (або, якщо в потрібний момент у вас не виявилося наших стекол, ви можете використовувати свої, але обов'язково нові та чисті).
  2. Перед тим як взяти мазок із уретри, дуже важливо провести гігієнічну обробку шкіри голівки статевого члена за допомогою мила та води для зменшення контамінації мазка сторонньою флорою. Після обробки осушити голівку статевого члена за допомогою стерильної марлевої серветки.
  3. За допомогою спеціальних інструментів, що використовуються у вашому медичному центрі, зберіть відділюване уретри, нанесіть мазок в центрі скла і розподіліть матеріал рівномірно тонким шаром.
  4. Якщо досліджується секрет простати, мазок наноситься на скло, розподіляється рівномірно тонким шаром.
  5. Обов'язково дайте мазку добре просохнути, перш ніж пакувати перед відправленням.
  6. На матовому краї простим олівцем вкажіть ПІБ пацієнта, дату народження.
  7. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ПРАВИЛА ЗБОРУ СЕЧІ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ 

  Для аналізів №440, №444
  1. Вимийте руки з милом.
  2. Відведіть назад крайню плоть (якщо вона не обрізана) , голівку статевого члена вимийте з милом теплою кип'яченою водою, просушіть за допомогою чистої серветки.
  3. Підготуйте контейнер, відкривши його кришку так, щоб її можна було зняти однією рукою. Не торкайтеся руками внутрішніх стінок контейнера і кришки.
  4. Випустіть невелику кількість сечі в унітаз. Призупиніть сечовипускання.
  5. Утримуючи крайню плоть у відведеному положенні, направте струмінь сечі в контейнер і наповніть його до половини обсягу, при цьому намагайтеся не торкатися країв контейнера. Якщо метою дослідження є виявлення уреа / мікоплазм, то об'єм сечі повинен бути не менше 40-50 мл (це майже повний контейнер).
  6. Ретельно закрийте контейнер кришкою.
  7. Зберігання матеріалу уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  Для аналізів №№  441, 442, 443
  1. Вимийте руки з милом.
  2. Відведіть назад крайню плоть (якщо вона не обрізана) , голівку статевого члена вимийте з милом теплою кип'яченою водою, просушіть за допомогою чистої серветки.
  3. Підготуйте контейнер, відкривши його кришку так, щоб її можна було зняти однією рукою. Не торкайтеся руками внутрішніх стінок контейнера і кришки.
  4. Випустіть невелику кількість сечі в унітаз. Призупиніть сечовипускання.
  5. Утримуючи крайню плоть у відведеному положенні, направте струмінь сечі в контейнер і наповніть його до половини обсягу, при цьому намагайтеся не торкатися країв контейнера. Об'єм сечі повинен становити не менше 1/3 контейнера 
  6. Щільно закрити.
  7. Зробити маркування етикетки, що знаходиться на пробірці.
  8. Зберігання матеріалу уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ВІДДІЛЮВАНЕ УРЕТРИ 
  1. Материал збирають не раніше, ніж через 2-3 години після сечовипускання. 
  2. Перед взяттям мазка з уретри, шкіру обробляють серветкою, змоченою стерильним фізіологічним розчином або дистильованою водою. Висушують стерильною серветкою.
  3. В уретру на глибину 2-4 см обережно вводять стерильний тампон на тонкому аплікаторі, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям. Ніжно, але інтенсивно обертають його всередині протягом 10 сек, після чого тампон розміщають у пробірку з середовищем.
  4. Якщо проводиться дослідження на уреа / мікоплазми, для збору матеріалу використовується тампон без середовища, що знаходиться в індивідуальній стерильній упаковці. Клітини і слиз із тампона ретельно суспендується до відповідного флакона з рідким середовищем.
  5. Зберігання матеріалу, залежно від виду дослідження, уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії  ІНВІТРО. 
  СЕКРЕТ ПРОСТАТИ
  1. Перед збором матеріалу проводять ретельний туалет зовнішніх статевих органів за допомогою мила і кип'яченої води.
  2. Проводять ручний масаж простати через пряму кишку.
  3. Матеріал збирають у стерильну пробірку, а потім використовують транспортну систему з середовищем Еймс із вугіллям. Просочіть рідиною стерильний тампон і помістіть його в пробірку із транспортним середовищем.
  4. Якщо проводиться дослідження на уреа / мікоплазми, зібраний матеріал у кількості 0,5 мл (кілька краплин) розміщається у флакончик із транспортним середовищем для мікоплазм.
  5. Можна відразу зібрати секрет простати у флакончик.
  6. Зберігання матеріалу, залежно від виду дослідження, уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ВІДДІЛЮВАНЕ ВИРАЗКИ СТАТЕВОГО ЧЛЕНА 
  1. Очищують поверхню виразки тампоном, змоченим фізіологічним розчином, скоринки видаляють.
  2. Проводять зіскрібок виразки до появи серозної рідини.
  3. Стерильною серветкою видаляють рідину і органічні нашарування. (Слід уникати кровоточивості).
  4. Натискають біля основи виразки до появи серозної рідини.
  5. Аспірують рідину, яка виділилася, шприцем із тонкою голкою.
  6. Матеріал зі шприца переносять на тампон, який потім занурюють у пробірку з середовищем Еймс із вугіллям.
  7. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ПРАВИЛА ЗБОРУ СПЕРМИ  
  1. Перед збором матеріалу ретельно вимийте руки з милом, а потім проведіть туалет зовнішніх статевих органів також з милом і водою. Голівку статевого члена і крайню плоть висушіть стерильною серветкою.
  2. Підготуйте контейнер, кришку контейнера відкрийте так, щоб її можна було зняти однією рукою. Не торкайтеся руками внутрішніх стінок контейнера і кришки.
  3. Матеріал отримують шляхом мастурбації і збирають у стерильний контейнер. Якщо обсяг отриманої сперми дуже малий, можна використовувати транспортну систему з середовищем Еймс із вугіллям. Для цього просочіть рідиною стерильний тампон, що входить до складу транспортної системи і помістіть його в пробірку із середовищем. Можлива доставка матеріалу в контейнері.
  4. Зверніть увагу на те, аби кришка на контейнері була добре закрита (щоб уникнути витікання матеріалу).
  5. Якщо проводиться дослідження на уреа / мікоплазми, зібраний матеріал у кількості 0,5 мл (кілька краплин) поміщається у флакончик із транспортним середовищем для мікоплазм .
  6. Зберігання матеріалу, залежно від виду дослідження, уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО . При дослідженні на гонорею матеріал зберігається і доставляється замовником самостійно у найкоротший термін за температури 35°С. Термін зберігання матеріалу в транспортному середовищі складає не більше 5-6 годин. 

  Інформація для отоларингологів

  МАЗКИ З ЗІВА 
  Матеріал не слід брати при запаленому надгортаннику, так як може виникнути обструкція дихальних шляхів.
  1. Мазок беруть натщесерце або через 2-3 години після їжі і пиття.
  2. Зверніть увагу на те, що перед маніпуляціями не варто полоскати рот.
  3. Обережно притискають язик шпателем, стерильним тампоном від транспортної системи Еймс із вугіллям проводять між дужками мигдалин, по язичку і задній стінці глотки, не торкаючись губ, щік і язика. За наявності гнійних накладень мазок бажано брати на кордоні здорових і уражених тканин (т. я. саме там знаходиться найбільша кількість мікробів).
  4. Тампон занурюють у пробірку із транспортним середовищем.
  5. Терміни та режими зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  МАЗКИ З НОСА
  1. Для обох носових ходів використовується один тампон із транспортним середовищем Еймс.
  2. Перед взяттям мазків не треба промивати носові ходи.
  3. Вводять тампон в носовий хід на глибину 2-2,5 см на рівні носової раковини.
  4. Притискають тампон крилом носа до носової перегородки і обертальними рухами тампона збирають матеріал зі слизової носа.
  5. Аналогічним чином беруть матеріал в іншому носовому ході.
  6. Тампон занурити в пробірку із транспортним середовищем.
  7. Терміни та режими зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  АСПІРАТ ІЗ ПАЗУХ 
  1. Проводять пункцію верхньощелепної пазухи, дотримуючись правил асептики.
  2. Далі вміст аспіраційного шприца переносять на стерильний тампон, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям (можна невелику кількість рідини додати в пробірку із транспортним середовищем).
  3. Терміни та режими зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  РІДИНА ПРИ ТИМПАНОЦЕНТЕЗІ
  1. Очищають зовнішній слуховий прохід слабким розчином антисептика.
  2. Якщо барабанна перетинка не порушена, вушний канал промивають мильним розчином, ополіскують, висушують і, використовуючи аспіраційну техніку, набирають рідину в шприц. Далі аспірат зі шприца переносять на стерильний тампон, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям (можна невелику кількість рідини додати в пробірку із транспортним середовищем).
  3. При прориві барабанної перетинки ексудат збирають стерильним тампоном, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям, використовуючи слухове дзеркало.
  4. Після взяття матеріалу тампон занурюють у пробірку з середовищем.
  5. Терміни та режими зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ВІДДІЛЮВАНЕ ІЗ ЗОВНІШНЬОГО СЛУХОВОГО ПРОХОДУ.
  1. Обробляють шкіру 70% спиртом і промивають фізіологічним розчином.
  2. За допомогою вологого (змоченого стерильним фізіологічним розчином) тампона з вушного каналу видаляють частинки сміття і кірки.
  3. Матеріал із осередку беруть стерильним тампоном, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям, інтенсивно обертаючи ним у зовнішньому слуховому проході (але обережно, щоб не пошкодити барабанну перетинку).
  4. Після взяття матеріалу тампон занурюють в пробірку з середовищем.
  5. Терміни та режими зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.

  Інформація для пульмонологів

  ПРАВИЛА ЗБОРУ МОКРОТИННЯ 
  1. Дослідженню підлягає ранкове мокротиння, що виділяється під час нападу кашлю.
  2. Перед відкашлюванням необхідно почистити зуби і прополоскати рот кип'яченою водою з метою механічного видалення залишків їжі, епітелію і мікрофлори ротової порожнини. Слідкуйте за тим, аби в контейнер не потрапила слина і носоглотковий слиз (особливо при нежитю!).
  3. Виділене мокротиння збирають у стерильний контейнер з червоною кришкою.
  4. Кришку щільно закривають, щоб матеріал не витік.
  5. Якщо мокротиння відділяється погано, напередодні пацієнту дають відхаркувальні засоби.
  6. Для мікроскопічного дослідження мазок на склі робити не треба, мокротиння надсилають у контейнері.
  7. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ТРАХЕОБРОНХІАЛЬНІ ЗМИВИ 
  1. Досліджують за відсутності мокротиння або неможливості його виділити природним шляхом.
  2. Гортанним шприцем у трахею вводять не більше 5 мл стерильного фізіологічного розчину з подальшим його відсмоктуванням у стерильну пробірку з жовтою кришкою.
  3. Бронхіальні змиви, в тому числі поблизу осередку запалення, можуть бути зроблені за допомогою бронхоскопа.
  4. Змивну рідину виливають у стерильний контейнер із кришкою. Кришку щільно закривають.
  5. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ПЛЕВРАЛЬНА РІДИНА 
  1. Шкіру перед пункцією обробляють 2% розчином йоду, а потім - 70% етиловим спиртом.
  2. Роблять прокол і збирають рідину в стерильну пробірку з дотриманням правил асептики.
  3. В отриманні матеріалу беруть участь двоє: один пунктує, інший відкриває кришку пробірки в потрібний момент, намагаючись не торкатися руками верхнього краю пробірки і внутрішньої поверхні кришки.
  4. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 

  Інформація для окулістів

  ВІДДІЛЮВАНЕ КОН’ЮНКТИВИ
  1. Матеріал для посіву забирається вранці до вмивання.
  2. За наявності рясного гнійного відділюванго використовують стерильний тампон, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям. Гній збирають із внутрішньої поверхні нижньої повіки рухом від зовнішнього до внутрішнього кута очної щілини.
  3. Необхідно стежити, аби при моргання вії не торкалися тампона (притримувати повіки руками).
  4. При мізерних виділеннях тампон попередньо змочують стерильним фізіологічним розчином або стерильною дистильованою водою. Надлишок вологи віджимають об внутрішню поверхню посудини, далі збирають матеріал, як описано в пункті 1.
  5. Зберігання тампона, поміщеного у транспортне середовище, уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО .  
  ЗІСКРІБОК ІЗ РОГІВКИ 
  1. У кожне око крапається місцевий анестетик.
  2. За допомогою стерильної лопаточки роблять зіскрібок із виразки або іншого утвору.
  3. Якщо хворий користується контактними лінзами, необхідно дослідити їх внутрішню поверхню.
  4. Із отриманого матеріалу роблять мазок на склі для мікроскопічного дослідження, для цього використовують тампон без транспортного середовища в індивідуальній стерильній упаковці.
  5. На посів беруть мазок тампоном, що входить до складу транспортної системи з середовищем Еймс із вугіллям .
  6. Зберігання тампона, розміщеного у транспортному середовищі, уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО . 

  Інформація для хірургів

  ВІДДІЛЮВАНЕ ПОВЕРХНЕВИХ УРАЖЕНЬ 
  1. Поверхню шкіри навколо ураження обробляють ватним тампоном, змоченим 70% етиловим спиртом або іншим антисептиком.
  2. Після висихання дезінфектанту, стерильною марлевою серветкою видаляють детрит, некротичні маси, гній.
  3. Виділення з рани для посіву беруть за допомогою тампона, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям, для мікроскопічного дослідження - за допомогою тампона без середовища, що знаходиться в індивідуальній стерильній упаковці. Матеріал на тампон збирають круговими обертальними рухами від центру до периферії ураженої ділянки протягом 5-10 секунд (під час взяття матеріалу не торкаються тканин, які оточують ураження, шкіри і слизових оболонок) і занурюють у пробірку із транспортним середовищем.
  4. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ВМІСТ ГЛИБОКИХ УРАЖЕНЬ І АБСЦЕСІВ
   
  1. Видаліть поверхневий ексудат серветкою, змоченою стерильним фізіологічним розчином або 70% спиртом.
  2. Після дезінфекції поверхні рани і висихання дезинфектанта лікар за допомогою шприца і голки бере аспірат із глибини рани. Якщо є везикула, береться рідина і клітини біля основи ураження.
  3. Якщо спочатку аспірат взяти не вдалося, підшкірно вводять стерильний фізіологічний розчин і повторно намагаються взяти аспірат.
  4. Далі аспірат поміщають у стерильну пробірку.
  5. Стерильний тампон від транспортної системи просочують отриманою рідиною і занурюють у пробірку з середовищем.
  6. При взятті матеріалу під час операції відсилають разом з аспіратом і шматочок тканини, що утворює стінку абсцесу. Його можна розмістити за допомогою цього ж тампона вглиб транспортного середовища в ту саму пробірку.
  7. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ЦЕЛЮЛІТ 
  1. Поверхню шкіри над місцем найбільшого запалення обробляють серветкою, змоченою стерильним фізіологічним розчином або 70% спиртом.
  2. За допомогою голки і шприца аспірують вміст із м'яких тканин, далі через цю саму голку набирають у шприц невелику кількість стерильного фізіологічного розчину.
  3. Рідиною зі шприца просочують тампон, який занурюють у транспортне середовище Еймс із вугілля, частину рідини (кілька краплин) можна додати у пробірку.
  4. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ПРОЛЕЖНІ, ВИРАЗКИ  
  1. Поверхню пролежня (виразки) і шкіру навколо обробляють стерильним фізіологічним розчином.
  2. Матеріал отримують шляхом енергійного натискання тампоном на дно виразки. Поверхневий ексудат для дослідження непридатний.
  3. Тампон із отриманим матеріалом поміщають у транспортне середовище Еймс із вугіллям.
  4. Терміни і режим зберігання уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ПРАВИЛА ВЗЯТТЯ КРОВІ ПРИ ПОСІВІ НА СТЕРИЛЬНІСТЬ 
  • Перед процедурою взяття крові вийміть флакони для гемокультур із холодильника.
  • Для дорослих і дітей (вагою > 40 кг) використовують 2 флакона на один аналіз.
  • Для дітей раннього віку, чия вага менше 40 кг - 1 флакон (педіатричний).
  • Флакони повинні бути прогріті до кімнатної температури. Для прискорення процесу можна розмістити флакони у посудині з теплою (але не гарячою) водою.
  • Перед взяттям крові відламати у флаконів пластикові кришки і для дезінфекції обробити поверхню внутрішніх кришок серветкою, змоченою 70% етиловим спиртом протягом 1 хвилини. 
  1. Шкіру над веною, що пунктується, ретельно обробляють 70% етиловим спиртом, потім - 1-2 % настоянкою йоду протягом 30 сек.
  2. Після висихання обробленої ділянки, не торкаючись руками обробленої поверхні, проводять венопункцію .
  3. Флакони повинні бути промарковані із зазначенням прізвища, ініціалів, дати народження та дати взяття матеріалу.
  4. Після завершення процедури йод видаляють зі шкіри серветкою з 70% етиловим спиртом і область проколу закривають лейкопластирем. Попросіть пацієнта потримати руку зігнутою в ліктьовому згині для того, аби запобігти утворенню гематоми. У випадках гострого сепсису слід проводити 2-3-разові дослідження з інтервалом у 30-60 хв. Кров на дослідження рекомендовано брати під час підйому температури, а не під час лихоманки. 

  Інформація для стоматологів

  ВМІСТ ІЗ ЗУБО-ЯСЕННОЇ КИШЕНІ 
  1. Обережно промийте ясенну кишеню і прилеглу поверхню зуба стерильним фізіологічним розчином, видаливши слину, залишки їжі і зубний наліт.
  2. Обережно видаліть за допомогою інструментів ділянку запаленої тканини і, дотримуючись правил асептики, перенесіть його у пробірку з поживним бульйоном. Енергійно перемішайте вміст за допомогою тампона, що входить до транспортної системи з середовищем Еймс із вугіллям так, щоб він добре просочився рідиною. Далі тампон розмістіть у пробірку з середовищем.
  3. Якщо отримати біоптат не вдається, енергійно потріть стерильним паперовим або іншим відповідним за розміром аплікатором (або зубною ниткою) у ясенній кишені. Стерильними ножицями відріжте досліджуваний край аплікатора над відкритою пробіркою з бульйоном – так, щоб він потрапив до неї. Далі дійте, як описано вище. Для дослідження не придатний весь аплікатор, тому що частина його контамінована сторонньої флорою з рукавичок персоналу.
  4. Правила зберігання зібраного матеріалу уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО . 
  АСПІРАТ ІЗ ВЕРХНЬОЩЕЛЕПНОЇ ПАЗУХИ 
  1. Проводять пункцію верхньощелепної пазухи.
  2. Далі вміст аспіраційного шприца переносять на стерильний тампон, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям.
  3. Правила зберігання зібраного матеріалу уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  АБСЦЕС (ВІДКРИТИЙ) 
  1. Видаліть поверхневий ексудат серветкою, змоченою стерильним фізіологічним розчином.
  2. Видаліть рідину з глибини.
  3. Енергійно торкаючись, зберіть тампоном досліджуваний матеріал або видаліть шматочок із припіднятого краю абсцесу.
  4. Помістіть тампон у пробірку з транспортним середовищем.
  5. Правила зберігання зібраного матеріалу уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  АБСЦЕС ЛІМФОВУЗЛА 
  1. Обробіть поверхню шкіри (слизової) серветкою, змоченою 70% спиртом, висушіть стерильною марлевою серветкою.
  2. Проколіть стінку абсцесу за допомогою голки і шприца і наберіть туди вміст, дотримуючись правил асептики, перенесіть на тампон, що входить до складу транспортної системи Еймс із вугіллям.
  3. Далі помістіть тампон у транспортне середовище.
  4. Правила зберігання зібраного матеріалу уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.
  БУКАЛЬНИЙ ЦЕЛЮЛІТ
  1. Промийте поверхню слизової над місцем найбільшого запалення серветкою, змоченою стерильним фізіологічним розчином.
  2. За допомогою голки і шприца спробуйте аспирувати вміст із м'яких тканин, далі наберіть у шприц через цю ж голку невелику кількість стерильного фізіологічного розчину.
  3. Перенесіть рідину із шприца до стерильної сухої пробірки.
  4. Розкрийте упаковку із транспортною середовищем Еймс, просочіть тампон зібраної в пробірку рідиною і помістіть його в пробірку із середовищем.
  5. Правила зберігання зібраного матеріалу уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО. 
  ВИРАЗКА ПРИ НЕКРОТИЧНОМУ СТОМАТИТІ  
  1. Обробіть поверхню стерильним фізіологічним розчином.
  2. Якщо отримати біоптат неможливо, енергійно потріть тампоном, що входить до складу транспортної системи Еймс, по дну виразки.
  3. Помістіть тампон або біоптат у транспортне середовище.
  4. Поверхневий ексудат для дослідження не придатний.
  5. Правила зберігання зібраного матеріалу уточнюйте у менеджерів Незалежної лабораторії ІНВІТРО.
  Вгору